Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Bývalý primátor Zdeněk Hřib předal kancelář svému nástupci

Bývalý primátor Zdeněk Hřib předal kancelář svému nástupci

Bývalý primátor Zdeněk Hřib koncem uplynulého týdne oficiálně předal primátorskou kancelář svému nástupci Bohuslavu Svobodovi.

Primátor hl. m. Prahy doc. MUDr. Bohuslav Svoboda
20. února 2023 - 12:30

Hned následující den po ustavujícím zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy, kde byli zvoleni noví členové Rady hl. m. Prahy, oficiálně předal bývalý primátor a současný I. náměstek Zdeněk Hřib primátorskou kancelář na Nové radnici na Mariánském náměstí novému primátorovi Bohuslavu Svobodovi.

Za přítomnosti médií bývalý primátor oficiálně předal agendu svému nástupci a provedl ho prostorami jeho nové pracovny, kde Bohuslav Svoboda přebýval už v letech 2010 až 2013, kdy vedl hlavní město poprvé. Oba následně začali ve svých nových kancelářích hned pracovat.

„Dnes jsem předal kancelář svému nástupci a přeji mu pevné nervy ve vedení Prahy. Během uplynulého volebního období se nám podařilo agendu primátora digitalizovat, takže místo stohu papírů dostal pan primátor přístup ke sdílenému disku, kde jsou uloženy veškeré materiály,“ řekl Zdeněk Hřib, I. náměstek primátora hl. m. Prahy.„Po převzetí primátorské kanceláře jsem připraven pustit se hned do práce. Nemáme žádných sto dní hájení. Žijeme v dynamické době a není času nazbyt. Jako primátor mám ve své gesci - kromě energetiky a bezpečnosti, jež považuji za prioritní - i zahraniční vztahy. Musím konstatovat, že se hlavní město za poslední čtyři roky v této oblasti výrazně posunulo. V tomto ohledu bych proto rád zachoval kontinuitu a navázal na svého předchůdce,“ prohlásil primátor Bohuslav Svoboda.

Informoval Magistrát hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%