Svátek má: Zina

Regiony

Velikost textu:

Bariéry pomůže odstraňovat Komise pro bezbariérovost

Bariéry pomůže odstraňovat Komise pro bezbariérovost

Praha 7 má novou Komisi pro bezbariérovost. Její úlohou je konzultovat stavební a dopravní záměry na území městské části, identifikovat problematická místa, sbírat podněty od občanů a propojovat osoby, úřady a instituce, které na odstranění bariér spolupracují.

Praha 7
19. dubna 2023 - 12:30

„Cílem komise je vyhodnocovat bariéry ve veřejném prostoru a navrhovat možná zlepšení. Komise se bude zaměřovat na to, jaké jsou na našem území podmínky nejen pro občany s hendikepem, ale také například pro seniory, děti, rodiče s kočárky a v podstatě každého, kdo musí překonávat nějakou překážku. Komise bude vytipovávat místa, kde je třeba bariéry odstranit, nebo naopak doplnit prvek, který v dané lokalitě schází, což může být třeba bezbariérová toaleta nebo lavička,“ uvedl radní Prahy 7 pro sociální a zdravotní politiku Jakob Hurrle.  

Komisi předsedá Jarmila Johnová, která má dlouholeté zkušenosti s tématem šetrné mobility. Dalšími členy komise jsou místní obyvatelé, kteří Prahu 7 velmi dobře znají, lidé s hendikepem i odborníci na problematiku osob se sníženou schopností pohybu nebo jiným omezením.   

„Komise bude radě a zastupitelstvu předávat konkrétní informace a tipy, co a jak ve veřejném prostoru zlepšit. Chceme, aby se komise stala místem, kam se může kdokoli obrátit s jistotou, že bude vyslyšen a jeho podnět na zlepšení veřejného prostoru bude předán tomu, kdo je odpovědný za řešení. Městská část asi nebude schopna vyřešit všechny podněty, ale budeme v komisi dělat vše pro to, abychom jí pomohli,“ popisuje princip fungování komise pro bezbariérovost její předsedkyně. „Věříme, že tím přispějeme k tomu, aby ulice, parky, budovy i zařízení sloužící veřejnosti byly přístupné všem bez rozdílu věku či omezení a mohli jsme se zde bez překážek všichni nejen pohybovat, ale i setkávat,“ uzavírá Jarmila Johnová.Občané mohou komisi předávat své podněty prostřednictvím mobilní aplikace Munipolis, v níž stačí problematické místo vyfotografovat a umístit do sekce Ostatní hlášení, či e-mailem. Po předchozí domluvě je možné se dostavit také přímo na zasedání komise.

Prazskenovinky.cz informovl Martin Vokuš, tiskový mluvčí Městské části Praha 7.

(jv,prazskenovinky.cz foto.arch.mč praha 7)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%