Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Bariéry pomůže odstraňovat Komise pro bezbariérovost

Bariéry pomůže odstraňovat Komise pro bezbariérovost

Praha 7 má novou Komisi pro bezbariérovost. Její úlohou je konzultovat stavební a dopravní záměry na území městské části, identifikovat problematická místa, sbírat podněty od občanů a propojovat osoby, úřady a instituce, které na odstranění bariér spolupracují.

Praha 7
19. dubna 2023 - 12:30

„Cílem komise je vyhodnocovat bariéry ve veřejném prostoru a navrhovat možná zlepšení. Komise se bude zaměřovat na to, jaké jsou na našem území podmínky nejen pro občany s hendikepem, ale také například pro seniory, děti, rodiče s kočárky a v podstatě každého, kdo musí překonávat nějakou překážku. Komise bude vytipovávat místa, kde je třeba bariéry odstranit, nebo naopak doplnit prvek, který v dané lokalitě schází, což může být třeba bezbariérová toaleta nebo lavička,“ uvedl radní Prahy 7 pro sociální a zdravotní politiku Jakob Hurrle.  

Komisi předsedá Jarmila Johnová, která má dlouholeté zkušenosti s tématem šetrné mobility. Dalšími členy komise jsou místní obyvatelé, kteří Prahu 7 velmi dobře znají, lidé s hendikepem i odborníci na problematiku osob se sníženou schopností pohybu nebo jiným omezením.   

„Komise bude radě a zastupitelstvu předávat konkrétní informace a tipy, co a jak ve veřejném prostoru zlepšit. Chceme, aby se komise stala místem, kam se může kdokoli obrátit s jistotou, že bude vyslyšen a jeho podnět na zlepšení veřejného prostoru bude předán tomu, kdo je odpovědný za řešení. Městská část asi nebude schopna vyřešit všechny podněty, ale budeme v komisi dělat vše pro to, abychom jí pomohli,“ popisuje princip fungování komise pro bezbariérovost její předsedkyně. „Věříme, že tím přispějeme k tomu, aby ulice, parky, budovy i zařízení sloužící veřejnosti byly přístupné všem bez rozdílu věku či omezení a mohli jsme se zde bez překážek všichni nejen pohybovat, ale i setkávat,“ uzavírá Jarmila Johnová.Občané mohou komisi předávat své podněty prostřednictvím mobilní aplikace Munipolis, v níž stačí problematické místo vyfotografovat a umístit do sekce Ostatní hlášení, či e-mailem. Po předchozí domluvě je možné se dostavit také přímo na zasedání komise.

Prazskenovinky.cz informovl Martin Vokuš, tiskový mluvčí Městské části Praha 7.

(jv,prazskenovinky.cz foto.arch.mč praha 7)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
73%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%