Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Až do 8. října je uzavřen areál Pražského hradu pro veřejnost

Až do 8. října je uzavřen areál Pražského hradu pro veřejnost

Uzavření Pražského hradu a dopravní zatížení některých komunikací v souvislosti s vrcholnými akcemi v rámci českého předsednictví v Radě EU.

Pražský hrad
5. října 2022 - 12:30

Tento týden se v Praze uskuteční v rámci předsednictví České republiky v Radě EU summit Zasedání lídrů v rámci European Political Community a neformální Summit EU 27. Akce se budou konat 6. a 7. října na Pražském hradě a do Prahy přijedou kromě lídrů sedmadvacítky také představitelé dalších zemí, předpokládá se příjezd asi dvou tisíc hostů.

V souvislosti s nadcházejícími jednáními je od 4. října do 8. října včetně uzavřen areál Pražského hradu pro veřejnost.

Vzhledem k velkému počtu přijíždějících zahraničních delegací lze očekávat zatížení dopravy mezi letištěm a Pražským hradem a také na komunikacích vedoucích do centra. Jde zejména o Evropskou třídu či Jelení ulici. Na provoz je připravena dohlédnout policie a v případě potřeby lokálně řídit dopravu s ohledem na vozidla delegátů. Kromě omezení, která si vyžaduje průjezd kolony s chráněnou osobou, nejsou v plánu žádné trvalé uzavírky komunikací. Přesto pro následující dny doporučujeme řidičům, aby se vyhnuli oblasti Prahy 6 mezi letištěm a Pražským hradem, případně aby raději využili MHD.

Informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)Domníváte se, že nás vláda svými výroky žene do válečného konfliktu s Ruskem?

Ano
transparent.gif transparent.gif
36%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%