Svátek má: Eliška

Regiony

Velikost textu:

Ateliéry AVU slaví 120.narozeniny v novém kabátě

Ateliéry AVU slaví 120.narozeniny v novém kabátě

Sochařské a malířské ateliéry v ulici Jana Zajíce si letos připomínají své 120.výročí. Památkově chráněný objekt z roku 1903, který dlouhodobě slouží Akademii výtvarných umění v Praze, se v loňském roce dočkal dárku v podobě rozsáhlé rekonstrukce.

Ateliéry AVU
1. června 2023 - 12:30
 
„Praha 7 intenzivně podporuje kulturu a uměleckou tvorbu na svém území, máme proto velkou radost, že se podařilo společnými silami opravit památkově chráněnou budovu ateliérů, které patří městské části a využívá je AVU,“ uvedla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová.

Dvorní objekt v ulici Jana Zajíce 1110/27a po desítky let poskytuje Praha 7 k užívání Akademii výtvarných umění v Praze. Objekt byl postaven v roce 1903, AVU v něm realizuje výuku malířské a sochařské přípravky a ateliéry zároveň slouží k tvorbě diplomantů včetně pořádání výstav diplomantských prací.

V rámci rekonstrukce došlo ke kompletní renovaci ateliérů, proběhla zde opatření k odstranění vlhkosti, obnova veškerých inženýrských rozvodů, vytápění a hygienického zázemí, realizována byla také výměna ateliérového zasklení, konstrukce ateliérových oken a prosklených stěn. Úprav se zároveň dočkaly vnitřní povrchy, fasády a střešní krytiny. V celém objektu došlo k výměně nebo repasi dveří a oken a nahrazeno bylo také zastaralé nevyhovující vybavení.Citlivou rekonstrukci objektu se zachováním původních prvků realizovala AVU na základě smlouvy uzavřené s MČ Praha 7 o zřízení práva stavby. Celkové náklady činily více než 48 milionů Kč, z toho 41 milionů Kč pokryla dotace MŠMT, 7 milionů Kč uhradila AVU z vlastních zdrojů.

Rekonstrukce památkově chráněného objektu byla provedena za odborného dohledu Národního památkového ústavu, odboru památkové péče MHMP a odboru rozvoje MČ Praha 7.

Pražskénovinky.cz informoval Martin Vokuš, tiskový mluvčí, Městská část Praha 7.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mcpraha 7)Pakliže jste volili Petra Pavla za prezidenta, učinili byste tak dnes znovu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
29%
Ne
transparent.gif transparent.gif
42%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
29%