Svátek má: Apolena

Politika

Velikost textu:

Z občanů se stali pokusní králíci vlády

Z občanů se stali pokusní králíci vlády

Další nařízené uzavření státu na tři týdny je předem určeno k nezdaru. V papírnictví údajně nebezpečně řádí vir (zavřít), v továrně se to otestuje, tam asi vir tolik neřádí (nechat otevřené). Hm.

Kontrola na hranicích okresů
3. března 2021 - 04:20

Premiér Babiš mluví o teroru  jako o švestkových povidlech, a opoziční zoufalec Fiala (O DS) si notuje s ještě větším zoufalcem Hamáčkem (ČSSD) , jak je dobré ve firmách testovat, protože vir šířící se ze školek a papírnictví už bude umlčen. (2) Česko vypadá jako naprostý blázinec. Námitka, že vláda dělá co může, obstojí jen částečně. Dělala totiž až příliš dlouho málo. Pár léků ivermektinu pro brněnskou nemocnici Sv.Anny to také nespraví, upozorňuje v komentáři pro Prvnizpravy.cz Rudolf Mládek.

Podíváme-li se do zemí, kde se očkuje a nasazují léky, vidíme, že tam pandemie klesá. Cesta, možná zatím ne zcela vědecky probádaná, se tu ukazuje. U nás se prezident domáhá schválení vakcíny Sputnik V, (Slováci si ji už nakoupili stejně jako 39 dalších zemí), ministr zdravotnictví Blatný se zaklíná bumážkou z EU a Babiš hlásí, že Cheb je jakési Livigno před rokem a on více do kamery ČT říci už nemůže. Opět hm.Diskutované dodávky vakcín z Ruska český problém sice generálně neřeší, ale asi je něco lepší než nic. Rádi bychom, my občané, už viděli nějaký konec tohoto teroru, tedy vládní politiky, jak si ji Babiš sám nazval. Místo toho se cestou pokus – omyl z nás stávají králíci, kterým navíc oficiální propaganda sděluje, jak je výborné, že máme tu EU, na kterou výrobci vakcín klidně udělali dlouhý nos. Aby ne, kdo by s takovými politickými troskami ztrácel čas.

Každý tlak vždy vyvolá i zpětnou reakci a tato vláda s obehraným strašákem mrtvých občanů už nikoho nevyděsí. Občané umírají zbytečně nikoliv díky pohybu na čerstvém vzduchu, ale díky tomu, že vláda léčení covidu řeší opakovaně celostátní uzavírkou, která ale nepřináší žádné výsledky.  Covid se u nás řeší div ne jako nějaký trestný čin. Jde ale o nemoc a seznamy možných léků už přiznala mnohá česká média. Otázkou dne je, proč se tedy nemoc neléčí.

Okamura a jeho SPD navrhuje pád vlády a místo ní vládu (snad) odborníků. Taková vláda (opět snad)  zahájí účinnou léčbu podle lékařských pravidel. Otázkou je, zda celá hra na „vládu odborníků“ nepomůže hnutí ANO při opětném nástupu k moci. 


Opozice k vakcínám a lékům namítá, že chce na vše posvěcení z EU, jako kdyby EU měla patent na rozum. Kdyby tomu tak bylo, nebyly by v unii tak silné odstředivé síly a Británie by zůstala členem EU. Pokud EU selhává téměř na každém kroku, její schválení čehokoliv stejně žádnou důvěru nevyvolá.  Maďaři a Slováci to s ruskou vakcínou Sputnik V už riskli i bez EU.

Kdo vakcínu nechce, ten ji vždy může odmítnout, stejně jako může odmítnout i ty v EU posvěcené.  Vždyť i tu EU schválenou vakcínu Švédsko či Švýcarsko a další  země zamítli a v Německu se veřejně hovoří o šmejdu. Kancléřka Merkelová sice nezvolila tento slovník, ale AstruZenecu, jako starší osoba, veřejně odmítla. Takže ať nám ODS, TOP a další vysvětlí, k čemu ty EU bumážky vlastně vůbec jsou, když po nich tak svorně volají.

Vláda je mizérie, opozice většinově stejná. Tak asi máme, co si zasloužíme.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Nejčtenější

Myslíte si, že u nás dochází k omezování svobody projevu a k zavádění cenzury?

Ano
transparent.gif transparent.gif
76%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%