Svátek má: Jeroným

Politika

Velikost textu:

Štefec: Děkuji Pavle Holcové za získání dalších hlasů pro A.Babiše

Štefec: Děkuji Pavle Holcové za získání dalších hlasů pro A.Babiše

Rád bych touto cestou veřejně poděkoval dlouholeté (podle jejího vlastního přiznání) agentce BIS a pracovnici Člověka v tísni Pavle Holcové, jakož i jí založenému, zahraničními penězi těžce dotovanému webu Investigace.cz, za co...

Jaroslav Štefec
9. října 2021 - 06:20

...za získání dalších několika procent hlasů pro ANO Andreje Babiše a jí po volbách potenciálně koaličně spřízněné strany. A také za významnou pomoc při tříbení názoru, kdo je volitelný a kdo nikoliv, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Jsem si naprosto jist, že ANO se stane vítězem voleb a výše zmíněná paní, jakož i jí účelově založená žumpa na peníze, po vteřině slávy, kterou si jistě užila, pár dnů po vyhlášení volebních výsledků opět zmizí v propadlišti dějin. Respektive potopí se pod hladinu vnímání veřejností, kde bude tiše sedět, přisátá na penězovody od zahraničních i českých donátorů (mezi nimiž je, bohužel, i český stát) a čekat, až ji nadřízená rezidentura opět vyšle do akce.


Pevně věřím, že Andrej Babiš jako premiér tentokrát neoslyší volání po významném omezení financování zbytečných neziskovek (myslím těch skutečně zbytečných; významná část z nich je pro ČR velmi užitečná) a nebude laxní ani k požadavku uzákonění jejich povinnosti přesně identifikovat zahraniční zdroje příjmů. Určitě by se jich dost našlo i v "offshore", neboli daňových rájích.

Na rozdíl od mnoha diskusních skupin zde na FB si nemyslím, že jsou současné volby v něčem "přelomové". Není důvod. Situace se víceméně nezmění, sešup EU do průšvihu, pro ČR ještě významně zesílený vtipně zosnovanou kauzou Vrbětice, mediálními výstupy duševního ubožáka z Řeporyjí, vyhošťováním diplomatů a "návratem domů" Tchajwance v čele českého Senátu, bude bez ohledu na průběh a výsledky českých voleb dál pokračovat nerušeným tempem. K omezení tvrdých, až kritických dopadů na nás, občany ČR, nebude mít nová vláda příliš velký manévrovací prostor, a pokud nechceme skončit už tuto zimu opravdu špatně, potřebujeme, aby měla silný mandát a byla zformována skutečně rychle.


Volme s rozmyslem. Rozhodnutí je na každém z nás (nebudu nikoho urážet radami, koho volit), ale ačkoliv je to skutečně tak trochu klišé, každý hlas, hozený pidistraničkám bez jakékoliv šance dostat se do sněmovny, nebo hlas, ztracený odmítnutím jít k volbám, oslabuje budoucí vládu. Jeho vlastník se tak stává spoluzodpovědným za to, že vláda bude muset lavírovat stejně, jako v případě pandemie Covid-19, z níž (bez ohledu na to, jestli je umělá nebo přirozená, ale polokoloniální státeček ČR to určitě neovlivní) také ještě nejsme ani zdaleka venku.

Kdybych se choval stejně demokraticky, jako naše osvícená média a přátelé liberální demokracie "západního" typu, tak bych navrhl, aby každý, kdo nebyl u voleb, nebo volil strany, které získaly pod 1% hlasů, úředně ztratil na příští čtyři roky právo nadávat v restauracích a hospodách libovolné cenové skupiny na politické  a hospodářské poměry v naší zemi. Držme si palce.

(rp,prvnizpravy.cz,fb, foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%