Svátek má: Klement

Politika

Velikost textu:

Senátorka z Kladna Šípová na plakátu vítá migranty.Též poděkovala Romům

Senátorka z Kladna Šípová na plakátu vítá migranty.Též poděkovala Romům

V romštině a v češtině poděkovala krátce po zvolení do Senátu svým příznivcům, kteří umí číst, Adéla Šípová za podporu ve volbách. Šípová na sebe upozornila plakátem, ve kterém se přihlásila k vítačům migrantů v Evropě a u nás. „Nepřijmout uprchlíky je nelidské, těším se na ně," napsala.

Adéla Šípová a její volební plakát do Senátu
25. října 2020 - 17:50

Lačhe jekhetane manuša, savore so bešen amenca andro jekh gav, birinďam sa te kerel!
Paľikerav hoj mange diňan paťaben. Kamavas bi te ačhol pašes tumende. Somas igen paťivali hoj varekas tumen šaj prindžardžom, the pačav hoj o Del amen dela kaj pes amen mek dikhaha.
O Roma the aver manuša hine jekhetane. Hin mište hoj kamen te džanel so pes maškaro manuša kerel. Som pririchtimen tumen andro koda likerel. Mek jekhvar tumenge paľikerav.
Tumari Adela Šípová

Milí příznivci, vážení sousedé, dokázali jsem to!
Děkuji vám za vaše hlasy. Budu se snažit zůstat vám nablízku i nadále. Bylo mi nesmírnou ctí se s některými z vás potkat a doufám, že takovou příležitost budeme mít i v budoucnosti.
Romové jsou tak jako i ostatní menšiny důležitou součástí naší společnosti. Je dobře, když se zapojujete do veřejného dění. Jsem připravena vás v tom i nadále podporovat. Ještě jednou vám děkuji.
Vaše Adéla Šípová

Senátorka Adéla Šípová ve druhém kole voleb do Senátu v říjnu 2020  v obvodě číslo 30 získala od voličů 13 031 hlasů.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...
(ps, Prvnizpravy.cz,facebook Adély Šípové, foto: fc)