Svátek má: Igor

Politika

Velikost textu:

Roček: Bojím se, že do Strakovky nastoupí banda blbců

Roček: Bojím se, že do Strakovky nastoupí banda blbců

Vyslechl jsem si v sobotu na cestě od trolejbusu v podvečer rodinnou hádku: „Kreténe, měli jste volit Babiše nebo Okamuru, ne komouše. Zblbnul jsi dceru, která chtěla volit Okamuru. Ten se do parlamentu dostal. Hlasy komoušů si rozeberou šmejdi. To bude průser.“

František Roček, publicista
10. října 2021 - 07:20

Byla to rodina, kde volili Slováka Babiše a komouše jenom kvůli rozumnému sociálnímu rozměru jejich politiky. Protože jinak všichni říkali podobně nudné předvolební kecy, popisuje jednu z reakcí na volby publicista František Roček..

Po sečtení 99 % hlasů bylo jasné, že se do parlamentu nedostali komouši a socani. Tyto hlasy budou klanu ANO osudově chybět.

Co to znamená? S vysokou pravděpodobností se dostanou k moci opoziční podivíni. Proč? Protože již neexistuje levicová a pravicová politika, neexistují reálné hranice politiky stran či hnutí. Všichni slibují skoro všechno. Proto agendu komoušů a ANO, která lidi zajímala pro různé varianty sociální pomoci, nabízelo před volbami naoko vícero stran.Překvapení a obava

Ústecký senátor Doubrava uvedl: „Řada protestních malých stran odebrala KSČM mladší voliče, a ti ji chyběli. Dopředu bylo jasné, že straničky typu Trikolóra a Přísaha bude volit jenom omezená skupina fanoušků. Něco voličů jim odebrala ANO a Okamurovci. Ale získat méně než 5 % hlasů, to mě vůbec nenapadlo, ani u ČSSD. Mám obavu, že k moci se dostanou ti, kteří půjdou nekriticky na ruku EU a vtáhnou nás plně do stupidní politiky EU.“

Osobně mi je celkem lhostejné kdo bude 4 roky předstírat, že mě zastupuje v parlamentní žvanírně a ve Strakově akademii. Ale mám obavu z eurohujerů kvůli iracionální politice EU.

Unijní koncept by dobře fungoval, kdyby měl jenom ekonomický rozměr. Vždyť slavná Schengenská dohoda nebyla uzavřena kvůli svobodnému pohybu evropského občanstva, ale kvůli kšeftům. Byla uzavřena mezi Německem a Francií na základě protestů řidičů kamionů proti nekonečným frontám na hraničních přechodech mezi oběma státy a ke smlouvě se přidala Belgie, Lucembursko a Nizozemsko. Teprve později se z toho stalo to, co známe dnes.

Snaha o politickou centralizaci EU je neštěstím. Přináší stále více signály neschopnosti. Nezvládnutí nelegální migrace je toho jedním z dlouhodobých příkladů.


Horší než Babišův klan?

Proto bych raději viděl pokračování nějaké verze Babišovy vlády. Nejsem jeho fanoušek. V roce 2017 jsem o něm napsal, že je vůdce klanu ANO: „Klan je organizačně založený na pár technokratických a podnikatelských organizátorech. Klan je atraktivní, protože šanci na úspěch mají i lidé, kteří dosud nebyli v politice aktivní. Odpadá jim dlouhodobé vtírání se do nějaké základní organizace strany a postupné leštění stranických klik. Vstoupí rovnou na místní či krajskou kandidátku a ocitnou se v politickém ringu, kde se jiní pachtí v rámci stran dlouhá léta…“

Nedělal jsem si o vůdci klanu iluze, ale bojím se, že teď se dostane k moci banda ještě horší. Tento intenzivní pocit mám z chování opozice proti vládě kvůli koronavirovým opatřením.

Od ledna 2020 sleduji, že opozice kdekoliv na světě v kterémkoliv státě světa kritizuje vládní opatření, o kterých sami lékaři a vědci říkají, že jejich účinnost se bude teprve postupně prověřovat praxí. Proto všechny např. nepříjemně překvapily nové mutace koronaviru. Česká opozice hysterickou kritikou zahájila svůj předvolební boji již od první poloviny roku 2020. Byla to prasárna. Proto opoziční strany považuji za zhovadilé stádo ze zcela racionálních důvodů.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%