Svátek má: Miloš

Politika

Velikost textu:

Prvnizpravy.cz odezíraly ze rtů hostů Slavnosti v Míčovně Pražského hradu

Prvnizpravy.cz odezíraly ze rtů hostů Slavnosti v Míčovně Pražského hradu

V Míčovně na Pražském hradě ve čtvrtek 28. října 2021  přednesl bývalý prezident Václav Klaus projev na akci, která připomenula výročí 103 let od vzniku samostatného Československa. Společně s dalšími spolky ji uspořádal Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS).

To jsem zvědavý, která média mne budou citovat chybně a ten zbytek nepřesně
29. října 2021 - 07:20
Slavnostního setkání k výročí republiky se vzhledem k opatřením, při kterých účastníci  dodržovali platná  doporučení stanovená hygieniky, se zúčastnilo nejméně 100 zaregistovaných hostů. Aktuální projev Václava Klause sklidil dlouhý potlesk a podobný ohlas měla i vystoupení dalších řečníků například europoslance Ivana Davida. Potlesk patřil i ženě s  nádherným hlasem, operní pěvkyni Michaele Katrákové.

Projev Václava Klause u příležitosti státního svátku 28.října

Prvnizpravy.cz byly na místě děje                        

                                               a mají obrázky, z kterých odezíraly  Tady vidíte, jaký je rozdíl mezi notami bývalého prezidenta a současného europoslance."   Už  vidím ty titulky článků a popisky fotografií,  že zase nemám nasazenou roušku a toho se dopouštím dokonce na pro Čechy zvlášť památném místě, na Hradě."   Máte nádherný hlas a ujišťuji vás, že kdybyste někam kandidovala v mém volebním obvodě, tak vám dám svůj hlas."  Není to pro eurokomisařku v Bruselu příliš náročný text na pochopení? "Škoda, že jste se nedostali do Poslanecké sněmovny. KSČM byla totiž poslední pravicovou stranou, která  v minulém volebním období byla ve Sněmovně."  Jak to nedávno na Slovensku řekl Papež František? Už si vzpomínám, kázání má trvat nejdéle deset minut. Tak to jsem na tom dobře. Do deseti minut to stihnu i kdybych se u některých myšlenek více  rozpovídal. " 
  To, že SPD nebude mít ve vedení Sněmovny svého zástupce, má na druhou stranu určitou výhodu. Váš zástupce  v neudělené roli místopředsedy  bude tak ušetřen od neustálých napadání očekávaných od ne zrovna chytré pravděpodobné předsedkyně Sněmovny. "
  Chlapi, já si tu roušku také sundám. Ať v tom bezrouškovém protestu není pan profesor osamocený jako kůl v plotě. "
  Ptáte se, kdy jsem naposled zdvihl  obočí? Nevzpomínám si! "


   


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)