Svátek má: Nataša

Politika

Velikost textu:

Procházková:Trpělivě vysvětlujme: Mainstream není slovo boží

Procházková:Trpělivě vysvětlujme: Mainstream není slovo boží

Netušila jsem, že zkratku PF při přání štěstí pro nadcházející rok použil jako první hrabě Karel Chotek a stal se tak zakladatelem tradice novoročenek., píše Lenka Procházková.

Lenka Procházková
1. ledna 2022 - 06:20

Zato tuším, že v roce 2022 budeme kromě dávky štěstí potřebovat hlavně odvahu prohlédnout všechny lži, které překrývají drsnou pravdu jako nadrchané lesklé obaly a tuším, že budeme potřebovat i kuráž při jejich strhávání. Nesmíme se zaleknout okolního křiku těch, co ještě neprohlédli, že jsme v pasti, z které se můžeme dostat jen společným úsilím. Činy jednotlivců naši společnou věc (rés publicu) nezachrání.

A tak nám přeji trpělivost v politických diskuzích (rodinných, s kolegy v práci a na internetu s lidmi, kteří, ač nepřiznávají svou identitu, žádají, abychom jejich mainstreamové názory pokládali za slovo Boží). Neboť trpělivé vysvětlování a odkrývání souvislostí nelze ani při vědomí zkracujícího se času pokládat za ztrátu času, je to trpělivost dospělých, kteří vnímají svou odpovědnost za celou smečku včetně dezorientovaných, potrefených slepotou či jinak postižených.

A tak se obrňme trpělivostí, milí přátelé, ale nezapomeňme při tom na humor, který nám vždycky jako tyč při skoku vysokém pomohl zdolávat i proklatě vysoké laťky, dodává Lenka Procházková.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)