Svátek má: Bohumil

Politika

Velikost textu:

Pro většinu je důležitá sociální stabilita a potom sociální stabilita…

Pro většinu je důležitá sociální stabilita a potom sociální stabilita…

Koho volit? Téměř všichni se shodli, že nemají moc na výběr. Někdo říkal, že bude volit komouše, jiní, že Babiše, někteří Okamuru. Jeden říkal, že chce volit tu stranu, ve které je Foldyna, protože bude volit Foldynu. Ani nevěděl jak se to strano/hnutí, kde hnízdí děčínský Foldyna, nazývá.

Jaroslav Doubrava, senátor
9. října 2021 - 04:20

Co z toho vyplývá?

Zhruba desatero lidí tím vypovědělo, že je nezajímá EU ani NATO, ani ohrožení demokracie na Tchaj-Wanu, jestli nějaký Martin Fendrych kvičí, že tohle jsou volby, jež rozhodnou, jestli se nezačneme vracet na Východ, k Rusku. Naopak, mají pocit, že jim EU ani NATO nezajišťuje žádnou jistotu, protože protiruská hysterie je velmi podobná protizápadní hysterii za doby reálného socialismu, píše v glose senátor Jaroslav Doubrava.

Také jsem mezi lidmi zažil zklamání z toho, že NATO posralo co mohlo: S Německem a s chorvatskými ultranacionalisty rozvrátili Jugoslávii, ukradli Srbsku Kosovo a předali ho mafiánům, pustili ve velkém na Balkán, a z také z Čečenska do EU, džihádisty.

V Libyi zlikvidovali režim diktátor, který byl dlouhodobě ochotný se domluvit s EU na všem možném, a zadržoval migranty, aby nečubičkovali přes moře do EU. Od roku 2013 – 2014 jsme vystaveni neustálým útokům nelegálním migrantům. Velká část přichází z rozvrácené Libye.


Koho se bát?

EU pomohla USA rozvrátit Irák, kde sice vládl diktátor, ale dnes je situace ještě horší, podobně v Sýrii, v Afghánistánu si vykoledovali společně s USA ostudu. Prý nám hrozí nebezpečí z Ruska, ale nikdo žádné neviděl. I slavné Vrbětice jsou spíše plné otazníků než něčeho jiného.

Koho v takové situaci volit? Pro většinu známých důležitá je sociální stabilita. Divíte se?

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%