Svátek má: Zlata

Politika

Velikost textu:

Petr Štěpánek: Volby jsou zbytečné

Petr Štěpánek: Volby jsou zbytečné

Co mě k tomuto závěru vede? Kdysi platilo, že se volby konají proto, aby se vědělo, jakou má která politická strana podporu a jaký si proto ukousne mocenský krajíc. Nastupující „bruselská koalice“ to ale vidí jinak, píše na facebooku Petr Štěpánek.

Petr Štěpánek
21. října 2021 - 10:30

Předsedkyní poslanecké sněmovny se má stát Markéta Pekarová Adamová (TOP09), předsedkyně strany, která získala 5,5 %, a to ještě jen proto, že kandidovala v koalici. Kdyby kandidovala samostatně, do parlamentu by se s největší pravděpodobností vůbec nedostala.


Ale kdyby jen to! Místopředsedkyní poslanecké sněmovny se má stát Olga Richterová (Piráti), poslankyně za stranu, kterou volilo 1,48 % voličů.

Můžete namítat, že procentuální zisk koalic, za které obě tyto ženy kandidovaly, byl větší, u koalice Spolu konkrétně 27,79 % a u PirSTANu 15,62 %, ale tenhle argument neplatí přesně od okamžiku, kdy si každá ze stran „bruselské pětky“ ustavila vlastní poslanecký klub.

Že to ustavení navíc bylo a je v rozporu se zákonem, je další problém. Jen to demonstruje (euro)bolševickou bohorovnost, se kterou se noví mocipáni derou ke korytům a za prebendami.


Takže, ano, volby jsou opravdu zbytečné. Pekarovou si už dávno před lidovým volebním hlasováním vybrala bruselská Česká televize a fedrovala ji každý den na obrazovku, takže bez voleb by nás to aspoň vyšlo levněji.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
80%
Ne
transparent.gif transparent.gif
9%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
11%