Svátek má: Andrea

Politika

Velikost textu:

ODS na pranýři! Schytala to za prodej státního majetku

ODS na pranýři! Schytala to za prodej státního majetku

Poslanec za hnutí ANO Jiří Mašek napsal na svém veřejném facebookovém profilu komentář k hospodaření minulých vlád ODS. Podle jeho slov začalo zadlužování státu ve chvíli, když už bylo prakticky všechno prodáno. 

Jiří Mašek (ANO)
12. května 2023 - 13:02

„Ohledně tématu "Česko ve formě" se vyjádřím až večer, až si vše důkladně prostuduju. Zatím mě překvapilo, že Danuše Nerudová hovoří o "důchodové reformě" na tiskové konferenci vlády o zlepšení státních financí. Nebyla to právě ona, která tu reformu xy let spolu s Maláčovou připravovala, a nakonec na ministerstvu nic nezrealizovala? Jen aby se nestavěla do role expertky. Asi to dostala jako odměnu za kandidaturu.

Při sledování té komedie zjišťuji, že největším problémem je zřejmě důchodová problematika, jelikož se o ničem jiném prakticky nemluví. Připomínám, že právě pravicové strany mají podíl na nízkých důchodech díky své politice minimálních mezd a odvodů OSVČ.


Fiala mluvil o tom, co slyšíme od ODS už třicet let, ale nezmínil se, že právě jeho strana začala hospodařit na dluh. Zapomněl připomenout, že za vlád ODS se nevydávaly dluhopisy, ale naopak se prodával státní majetek. Když už bylo prakticky všechno prodáno, začalo se se zadlužováním státu.

A nyní poukazují na špatné hospodaření minulých vlád, ale zapomínají zmínit, že v letech 2016 a 2019 za vlády Babiše byl státní rozpočet přebytkový a státní dluh se snižoval," napsal ve svém komentáři Jiří Mašek. 

(jk, Jiří Mašek, foto: youtube)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
73%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%