Svátek má: Andrea

Politika

Velikost textu:

Není čas na poměřování ega, opoziční síly se musí spojit

Není čas na poměřování ega, opoziční síly se musí spojit

Advokát a někdejší hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se na svém facebookovém profilu zamyslel nad počínáním vlády a byl k současnému kabinetu velmi kritický. Vyzval parlamentní i neparlamentní opozici, aby se proti vládě spojila. 

Michal Hašek
10. května 2023 - 11:03

Haška k tomu vedly informace ze serveru novinky.cz, podle kterých plánuje vláda zrušení školkovného i slevy na studenta. 

„Seniorům už vláda vzala vyšší valorizace penzí. Tak se teď pustí do rodin s dětmi a studentů. Nečas a Kalousek tomu říkali tupé účetní operace. A pravice se nijak nepoučila, nestačilo jí na to ani 10 let,“ napsal Michal Hašek. 

„Budu to ode dneška neustále opakovat – opozice se musí spojit, aby pětikoalici porazila, a to ta parlamentní i neparlamentní. Není čas na poměřování ega, na kádrování a osobní bolístky z minulosti. Příště to musí být blok proti bloku, jasná volba pro voliče bez chytračení a lavírování. Pravice to dokázala a dostala do chomoutu i lidovce a Piráty. Má současná opozice na totéž?“ zeptal se Hašek.


Hašek se o tomto rozepsal poté, co si přečetl zprávu server novinky.cz o finalizaci konsolidačního balíčku ze strany vládní koalice. Jeho cílem je srazit deficit státního rozpočtu příští rok nejméně o 120 miliard korun. Více peněz má podle plánu přinést například zrušení celé řady daňových slev, mezi nimi například sleva na studenta či zvýhodnění za umístění dítěte ve školce, takzvané školkovné.

(nov, prvnizpravy.cz, foto: red.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
74%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%