Svátek má: Jonáš

Politika

Velikost textu:

Kupka: Nelíbí se mi výrazy starosty Řeporyjí, ale lidé ho tam mají rádi

Kupka: Nelíbí se mi výrazy starosty Řeporyjí, ale lidé ho tam mají rádi

Kandidát ODS na hejtmana Středočeského kraje Martin Kupka 2. července 2020 představil priority strany v tématu dopravy a dopravní infrastruktury symbolicky v budově pražského Masarykova nádraží, ale hovořilo se nejenom o železnici, ale také o Řeporyjích.

Poslanec a kandidát na hejtmana Středočeského kraje Martin Kupka
7. července 2020 - 08:25
 
Kupka dopravu považuje za velmi důležitou pro Středočeský kraj. 

Jak říkám ...
„Už se nemůžeme dívat na to, jak každý měsíc přibývají nové a nové trapné kauzy a skandály kolem Krajské správy a údržby silnic. Zejména nedávná zakázka na reflexní pásky na svodidlech je za hranou. Máme mosty v havarijním stavu, za naše silnice se Středočeši stydí, ale kraj řeší naprosto podružnou věc. Přitom 45 milionů korun znamená 7,5 kilometru zrekonstruované silnice, nebo opravený menší most mezi dvěma obcemi,“ prohlásil  kandidát na hejtmana Martin Kupka.

„Tohle musí skončit. Zásadní změna ve výstavbě a opravách silnic bude první věc, do které se po volbách pustíme! Začneme okamžitou nápravou procesů v KSÚS a provedeme změnu v jejím managementu na základě výběrových řízení. Nechceme Krajskou správu a údržbu silnic rozložit, ale naopak ji postavit na nohy,“ dodal Martin Kupka.

„Budeme tlačit na stát, aby do středních Čech putovalo na souvislé rekonstrukce silnic a dopravní stavby ročně nejméně 3 miliardy korun. Bylo by tak možné kompletně rekonstruovat až 500 kilometrů silnic každý rok. Chceme též v následujícím období vybudovat nejméně 10 velkých P+R parkovišť a každý rok dovedeme do finále 10 důležitých dopravních staveb,“ řekl k tématu dopravy ještě Martin Kupka, který upozornil na neschopnost představitelů kraje se domlouvat s vedení Prahy.

„Pokud vyhrajeme volby, druhý den navštívím Magistrát hlavního města Prahy a budu jednat s pražským primátorem," odpověděl na otázku spolupráce Prahy a Středočeského kraje.

V poslední době, když lidé hovoří o ODS, vybaví se jim Řeporyje. Vy jste také starosta konkrétně středočeské obce Libeznice, máte na ty Řeporyje nějaký názor?

„Nelíbí se mi vulgární výrazy  tamějšího starosty, ale lidé jej v Řeporyjích mají rádi, zvolili si ho za starostu."

Jaroslav Kubera říkával o velkém počtu preferenčních hlasů mladého Klause, které získal,  když byl členem ODS, že je zase mnoho lidí, kteří  právě kvůli  Klausovi juniorovi  ODS nevolí. Neobáváte se, že i starosta Řeporyjí vám odrazuje voliče? Zase je fakt, že čísla těchto odrazených nevoličů ODS však nikdo nezná?

„Máte pravdu. Ta čísla nikdo nespočítá. Věřím, že lidé ve Středočeském kraji si prohlédnou  naší kandidátku, na které jsou starostové a místostarostové měst a obcí Středočeského kraje, kam Řeporyje nepatří."


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)