Svátek má: Zina

Politika

Velikost textu:

Fialová bída sílí, ale největší tma je vždy před úsvitem

Fialová bída sílí, ale největší tma je vždy před úsvitem

Advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl ve svém vysílání rozebral obrannou smlouvu, která uzavřela vláda České republiky s USA. A také došlo na překrucování a přepisování historických faktů na základě politického zadání. 

Jindřich Rajchl (PRO)
3. května 2023 - 10:30

Rajchl se v úvodu zmínil o tom, jak se v některých věcech opět vracíme k předlistopadovému režimu, kdy se začíná přepisovat historie, resp. kdy se účelově historické události a momenty překrucují k obrazu, kdy se mění fakta podle politického zadání, jaké si teď přeje vláda. Jako příklad uvedl nadcházející akci v Ostravě 8. května u příležitosti osvobození Československa z východu Rudou armádou, a ze západu americkou armádou až po Plzeň. Tam by měl letos jako host zavítat vnuk generála George Smith Pattona. 

Pro ty, co znají historii, je asi jasné, že takový host by měl být na zcela opačném konci republiky. Rajchl poznamenal, že za komunistů, kdy se také „přepisovala historie“, koloval vtip, kolik že bylo mezi ruskými vojáky černochů. No a dnes je to podobné, leč v opačném gardu. Kolují vtipy, kolik že amerických vojáků umělo tehdy perfektně rusky. Rajchl poznamenal, že je ubohé měnit historická fakta na politickou objednávku. 


A poté přešel k obranné smlouvě, kterou naše vláda uzavřela s USA. Zmínil výrok ministryně obrany Jany Černochové (ODS), která prohlásila, že se nám (vládě, pozn. redakce) podařilo do smlouvy zakomponovat také několik našich požadavků. Tomu se Rajchl vysmál. V podstatě zkonstatoval, že nám byla smlouva „nadiktována“, a v tomto kontextu také připomněl slova francouzského prezidenta Macrona, který před časem prohlásil, že „být partnerem neznamená být vazalem“. A paní ministryně nyní jednoznačně prokázala, že vazalem Česká republika je. Jako by říkala „bez vás (míněno USA) jsme totálně bezmocní. Rajchl také zdůraznil, že s přítomností vojáků cizích mocností již máme jako národ bohaté zkušenosti, a proto nechce, aby se toto opakovalo.

Rajchl se pak na svém facebooku také v jiném příspěvku pustil do bývalého hokejového brankáře Dominika Haška, který až fanatický bojuje proti účasti ruských sportovců nejen na Olympijských hrách, ale na jakýchkoli turnajích kdekoli po světě. Hašek tvrdí, že tím se účastí ruských sportovců na mezinárodních turnajích se dopouštíme „propagace ruské války na Ukrajině“. 


Hašek ve svém tažení proti ruským sportovcům na sebe upozornil opět před několika dny, když zjistil, že se v Ostravě zúčastnil tenisové soutěže ruský tenista Ivan Gachov. Hašek se rozčiloval, proč organizátor turnaje jeho účast nehlásil ministerstvu zahraničí nebo na vnitro a proč nebyl Rus vyhoštěn. 

A Rajchl se do Haška pustil a připomněl mu jeho působení v KHL.

„S ohledem na současné výroky Dominika Haška pevně doufám, že současné masky hokejových brankářů už tlumí nárazy puků na dutinu lebeční lépe než v minulosti. Podle všeho totiž výrazně trpí zejména dlouhodobá paměť bývalých gólmanů, když selektivně vynechává třeba i celý rok jejich života. Proto bych Dominikovi rád připomněl úryvek z tiskové konference Spartaku Moskva v roce 2010:

"Jsem moc rád v Rusku, v Moskvě a ve Spartaku, klubu s tak slavnou historií. Je to pro mne nová výzva," prohlásil Hašek anglicky poté, co podepsal v Moskvě roční smlouvu. Ruským novinářům se omluvil, že si ještě netroufá hovořit jejich mateřštinou, ale v nejbližší době to napraví.

Inu 40 milionů za rok je 40 milionů za rok.

Také jsme psali:

Mimochodem nevíte někdo, jestli už tyhle "krvavé peníze" vrátil nebo odeslal na nějakou charitu? Asi ne, že? Podle všeho je spíš utopil v dalším ze svých podnikatelských debaklů jménem Smarty.

Vypadá to, že ono pořekadlo "když někde pánbůh nadělí, jinde musí ubrat", platí u naší hokejové legendy dvojnásob. Aneb mlčeti zlato, Dominiku,“ vzkázal Rajchl Haškovi. 

(nov, prvnizpravy.cz, foto: red.)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%