Svátek má: Andrea

Politika

Velikost textu:

Další vítězství v bitvě o Ševčíka. Nadále zůstává děkanem

Další vítězství v bitvě o Ševčíka. Nadále zůstává děkanem

Miroslav Ševčík zůstává dál děkanem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické. Akademický senát jeho odvolání zatím projednávat nebude. Dobrá zpráva pro akademické svobody i svobodu projevu. 

Miroslav Ševčík, děkan VŠE
25. dubna 2023 - 11:03

Případné odvolání Miroslava Ševčíka z funkce děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické se odkládá. Akademický senát od rektora Petra Dvořáka žádost neobdržel, a na projednávat ji tedy nebude.

Včera zasedl Akademický senát VŠE, který by mohl stvrdit postup rektora Petra Dvořáka a podpořit ho v odvolání děkana Ševčíka z funkce. Jenže to se nestalo.

„Rozhodli se nezařadit tento bod na jednání, respektive ještě nešel návrh pana rektora na senátory. Takže se to tentokrát projednávat nebude. Program, tak jak je postavený, je v tuto chvíli pro školu prioritnější,“ řekla serveru irozhlas.cz mluvčí Pelouchová s tím, že akademičtí senátoři budou projednávat výroční zprávy.

Šéf Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák měl žádost na senát doručit do neděle, tak se ale nestalo. 

„Návrh vyžaduje určitou přípravu, kterou jsem do tohoto termínu nestihl. Ani to na tento termín ale nebylo plánováno,“ potvrdil rektor Dvořák. Podklady bude dále připravovat, aby je mohl senátu předložit v budoucnu.


Žádost o odvolání již na konci března projednával akademický senát národohospodářské fakulty, svého nadřízeného se zastal. Proti návrhu rektora se postavilo šest senátorů z devíti hlasujících.

Rektor Dvořák již dříve avizoval, že pokud Ševčíka fakultní senát neodvolá, přistoupí ke druhému kroku. Navrhne Ševčíkovo odvolání, k tomu bude ale potřebovat podle zákona souhlas velkého celouniverzitního akademického senátu.

Ševčík podle Dvořáka poškozuje dobré jméno školy. Jeho snahy o odvolání děkana odstartovaly poté, co se Ševčík 11. března zúčastnil demonstrace Česko proti bídě na Václavském náměstí v Praze.

Také jsme psali:

Ševčík trvá na tom, že se ničeho sporného nedopustil a splnil všechny dřívější požadavky rektora - přestal působit jako ekonomický expert hnutí Trikolora nebo odmítl další vystupování na demonstracích. Působení v čele fakulty považuje za úspěšné. Míní, že manažersky neselhal. Důvody k odvolání podle něj nejsou.

(nov, prvnizpravy.cz, foto: red.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
73%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%