Svátek má: Andrea

Politika

Velikost textu:

Brouci místo masa. Babiš zúčtoval s šíleným nápadem EU

Brouci místo masa. Babiš zúčtoval s šíleným nápadem EU

Šílenci z Evropy vymysleli zase něco nového. Že místo normálních potravin budeme jíst hmyz. Představte si! Hmyz přidaný na seznam schválených evropských potravin má nahradit maso. Expremiér Andrej Babiš zúčtoval s brouky.

Andrej Babiš (ANO)
28. dubna 2023 - 10:30

Místo masa budeme jíst jedlý hmyz. Ten navíc bude v potravinách „tajně“. Tvrdí to expremiér Andrej Babiš (ANO), který se opírá o důkazy v podobě legislativy EU. 

„A představte si, že jediná země, podle tý reportáže, která má zákon, aby lidi věděli, že takovéhle, nevím, jak to nazvat, takovéhle věci, které bych já v životě nedal do pusy, tam jsou, je Maďarsko. No zase ten Viktor, peklo,“ „odhalil“ ve videu, jehož předmětem byl například brouk potemník moučný.


„Šílenci z Evropy vymysleli zase něco nového. Že místo normálních potravin budeme jíst hmyz. Představte si! Hmyz přidaný na seznam schválených evropských potravin má nahradit maso. Podle studií budí odpor. To jsem ještě neviděl. Takže tady je nějakej... larvy potemníka moučného, to by se mělo dávat do potravin a dokonce není ani povinnost to označit. Viděl jsem reportáž na Nově, dali to lidem sníst, no ale potom, když jim řekli, co to je, tak se netvářili vůbec. A představte si, že jediná země, podle té reportáže, která má zákon, aby lidi věděli, že takovéhle... nevím, jak to nazvat, takovéhle věci, které bych já v životě nedal do pusy, tam jsou, je Maďarsko. No zase ten Viktor, peklo,“ zmínil Babiš ve svém facebookovém příspěvku. 


Reportáž TV Nova přinesla zprávu o hmyzím hamburgeru. Češi mají podle zpravodajství další prvenství v Evropě: V přepočtu na obyvatele sníme nejvíc jedlého hmyzu, loni jsme ho spořádali za 50 milionů korun. V Brně dokonce začali vyrábět hmyzí hamburger, který ochutnal reportér TV Nova Michal Borovský.

A právě reportér TV Nova upozornil na to, že produkty z hmyzu, které najdete v českých supermarketech a prodejnách, zatím nemusejí být speciálně označeny. Například v Maďarsku povinnost výrobce informovat spotřebitele o tom, že ve výrobku jsou produkty z hmyzu, už platí.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: red.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
73%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%