Svátek má: Andrea

Politika

Velikost textu:

Boj s vnitřním nepřítelem. Nová priorita Fialovy vlády

Boj s vnitřním nepřítelem. Nová priorita Fialovy vlády

Dalibor Balšínek na Twitteru okomentoval vystoupení premiéra Petra Fialy na celostátním fóru Pirátů v Liberci a upozornil na změnu v prioritách vlády, která povýšila boj s vnitřním nepřítelem nad řešením reálných ekonomických potíží.

Dalibor Balšínek
2. května 2023 - 11:03

Ta se podle šéfredaktora deníku Echo24 Balšínka zaměřuje více na boj s vnitřním nepřítelem než na skutečné ekonomické krize. Vydedukoval tak z projevu premiéra Petra Fialy na celostátním fóru Pirátů. Premiér tehdy zachování stabilní demokracie stejně jako boj s extremisty a populisty označil za nejdůležitější z výzev České republiky.

Balšínek na Twitteru okomentoval vystoupení premiéra Petra Fialy na celostátním fóru Pirátů v Liberci. Ve svém vystoupení premiér potvrdil, že Piráti a ODS jsou zajedno v nadcházejících reformách v České republice, a zdůraznil i výzvy, jimž Česká republika aktuálně čelí. Mezi nimi jmenoval výzvu ohledně struktury ekonomiky, podoby vzdělávání, dopravní infrastruktury a mezinárodních závazků. Nejdůležitější výzvou je však podle něj zachování demokracie. 


„Především, a to stojí nad těmito výzvami a úkoly, které jsem jmenoval, si však společně uvědomujeme, že Česká republika musí zůstat stabilní demokracií, která chrání svou ústavu, svůj právní řád a aktivně pečuje o svobodu a demokracii,“ řekl premiér Petr Fiala.

Extremismus samotný podle premiéra je v současnosti ještě těžší, než byl před minulými volbami, a je i čím dál tím více nebezpečný. I proto je třeba se na něj připravit. 

„Extremismus, který jsme společně porazili ve volbách, totiž nikam nezmizel. Naopak, vlivem současných krizí je ještě troufalejší a jeho nebezpečnost dál stoupá,“ varoval premiér.

Šéfredaktor serveru Echo24 Balšínek upozornil na očividnou změnu priorit vlády. Fialova vláda se nyní podle něj více zaměřuje na údajný boj s extremisty a populisty než na bezprostřední krize v hospodářství České republiky. 

Také jsme psali:

„Nové priority, nové perspektivy. Když boj s vnitřním nepřítelem je více než řešení reálných ekonomických potíží. Kam to povede?“ zeptal se Balšínek.

A v reakci na jeho příspěvek poznamenal jeden z diskutujících, že má pocit, že to samé říkali komunisté v 50 letech. 

(jar, prvnizpravy.cz, foto: youtube)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
73%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%