Svátek má: Zita

Byznys

Velikost textu:

Start Driveramy přichází ve chvíli, kdy prodeje ojetin lámou rekordy

Start Driveramy přichází ve chvíli, kdy prodeje ojetin lámou rekordy

Driverama má strategické partnerství s německým Stop+Go, v červenci 2021 otevře první pobočku. Další se připravují v Nizozemsku a patrně i v dalších zemích. Zdá se, že start Driveramy je načasovaný na dobu, kdy prodeje ojetin lámou rekordy

Stanislav Gálik a Petr Vaněček při prezentaci nových aktivit
15. června 2021 - 16:45

Driverama, nejnovější technologická online platforma pro výkup a prodej ojetých automobilů v západní Evropě, uzavřela dohodu o strategickém partnerství s předním německým řetězcem autoservisů Stop+Go v jehož prostorách umístí své první mikropobočky. Jedná se o důležitý krok pro zahájení výkupu vozů v Německu, který začne v červenci 2021.

Po dubnovém zahájení činnosti je pro Driveramu strategické spojení s německým řetězcem Stop+Go dalším rychlým krokem na cestě k zahájení obchodování. V rámci jednotlivých lokací Stop+Go Driverama postupně principem „store in store“ (obchod v obchodě) do konce prvního pololetí 2022 spustí více než 20 svých separátně brandovaných mikropoboček. Ty budou zákazníkům sloužit jako snadno dostupná a transparentní předávací místa pro vozy, které prodají Driveramě. První mikropobočku Driverama otevře již v červenci 2021 v Düsseldorfu.

Tyto mikropobočky budou sloužit jako fyzické inspekční body pro vozy, které Driverama vykoupí on-line. Poté, co zákazníci on-line zadají údaje, týkající se jejich vozidla, jako je model, věk, stav a počet najetých kilometrů, obdrží okamžité nacenění auta, založené na unikátním algoritmickém cenovém modelu společnosti Driverama, pracujícím s daty v reálném čase.

Po zadání podrobností o vozidle si zákazník může jednoduše sjednat schůzku pro předání svého vozu v mikropobočce Driveramy. Tam bude provedena rychlá kontrola vozu a jeho konečné nacenění.

Stop+Go je přední německý řetězec autoservisů s nejmodernějšími automobilovými dílnami, prodejem náhradních dílů, a kvalifikovanými mechaniky. Partnerství přinese atraktivní výhody pro obě společnosti, přičemž zákazníci budou moci na jednom místě využít i různé doplňkové služby. Všechna místa Stop+Go po celém Německu jsou strategicky umístěna v těsné blízkosti hustě osídlených městských center, což umožňuje Driveramě začít své aktivity v atraktivních lokalitách.

Jak říkám ...

„Cílem Driveramy je přinést na trh nový způsob výkupu a prodeje ojetých vozů, založený na moderních technologiích fungujících v on-line prostředí, s využitím co nejsnadnějšího předávání vykupovaných i prodávaných vozů. Tento přístup je v souladu s vlastním způsobem podnikání Stop+Go a jeho dlouhodobou reputací jako spolehlivé, důvěryhodné a profesionální společnosti. Strategické partnerství, do kterého jsme s touto společností vstoupili, pro nás představuje další důležitý milník při zahájení naší činnosti v Německu, epicentru automobilového světa. Díky partnerství se Stop+Go již brzy otevřeme mikropobočky Driveramy po celém Německu a budeme moci přivítat první zákazníky,“ uvedl na setkání s médii  Stanislav Galik, předseda představenstva společnosti Driverama ze skupiny AURES Holdings.

Prvnizpravy.cz byly na místě děje ...


Rozjezd Driveramy přichází ve chvíli, kdy trh ojetých vozů v Evropě zažívá enormní růst. Prodeje v síti AAA AUTO, rovněž provozované společností AURES Holdings, zaznamenaly po ukončení lockdownu řadu rekordů.
Jak říkám ...

„Ve skupině momentálně prodáváme v průměru 284 vozů denně. Naproti tomu v dubnu, kdy byly pobočky ještě celý měsíc uzavřené, byl denní průměr 219 on-line prodaných aut ve skupině. Za měsíc, který uplynul od otevření poboček po lockdownu 10. května jsme ve skupině prodali 8 810 aut,“ uvedl provozní ředitel AURES Holdings Petr Vaněček.

Vysokému zájmu o ojeté vozy odpovídají i údaje o návštěvnosti webových stránek značek skupiny AURES Holdings.

Jak říkám ...

„Za prvních 5 měsíců letošního roku zaznamenaly naše weby 19,2 milionu návštěv od necelých 9 milionů unikátních uživatelů. V České republice šlo o 9 milionů návštěv a 5 milionů unikátních uživatelů. Celkem to znamená 111 milionů navštívených stránek, z toho přes 10 milionů takzvaných karet vozů, tedy jednotlivých stránek s detailními informacemi o nabízených vozidlech,“ doplnil Petr Vaněček.

AURES Holdings zažívá rekordní prodeje zejména díky datové analýze, která společnosti dává přehled o celém trhu ojetých aut nejen v zemích, kde momentálně působí, ale i ve zbytku Evropy.

Jak říkám ...
„Sledování tržních trendů je pro nás klíčové při určování celofiremní strategie. Při jejich monitoringu aktuálně bereme v potaz přibližně 63 zdrojů externích dat z různých částí světa. Dohromady ze všech zdrojů máme každý den v průměru přes 115 000 nových záznamů, které obsahují informace o konkrétních příležitostech. To nám umožňuje sledovat např. vývoj cenových hladin, likviditu trhu, nebo trendovost jednotlivých značek a modelů. Jednotlivé příležitosti zpracováváme v řádu jednotek minut, což nám umožňuje extrémně rychle reagovat na aktuální tržní situaci,“ vysvětlil Petr Vaněček.

Analýza dat o nabídce vozů na trhu v reálném čase je jednou z hlavních výhod, kterou se na trhu v západní Evropě chystá využít také Driverama.

Jak říkám ...

„Jak jsme již mnohokrát zdůrazňovali, naše společnost je schopna analyzovat likviditu nabízených aut až na lokální úroveň. Proto mnoho vozů nabízíme jinde, než v lokalitě, kde byly vykoupeny. Stejně tak může o převoz vozu z jiné pobočky požádat zákazník. Za prvních pět měsíců jsme celkově ve skupině převezli 57 000 vozů, z toho v České republice 36 500,“ uzavřel Petr Vaněček.


(mh, ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
104.6
ČEZ
700.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
908
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
861.5
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
832
PHILIP MORRIS ČR A
16060
O2 C.R.
265.5
UNIPETROL
382.5
VIG
623.5