Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Miloš Matula: V Mallawi jsem se cítil, jak americký prezident

Miloš Matula: V Mallawi jsem se cítil, jak americký prezident

Miloš Matula  je duchovní učitel, terapeut, spisovatel, žurnalista, filmový a hudební producent, který zná Egypt jako málokdo z Evropy. Při svých cestách se dostal i do městečka Mallawi, kde po dvaceti letech byl prvním Evropanem, který zde byl ubytovaný. Víme více  ...

Miloš Matula
12. prosince 2013 - 18:44

" Za dvacet let jsem absolvoval nespočet přednášek, seminářů, ale i různých terapií jen proto, abych se seznámil vždy s tím, co mě ve své době zajímalo a také, abych nabyté zkušenosti mohl zprostředkovávat dále. A to jak řadový posluchač, tak i jako autor článků či rozhovorů či později jako lektor, terapeut a duchovní učitel. Fascinuje mě astrologie a velice si vážím spolupráce a dlouholetého přátelství s legendou české astrologie Zošou Kinkorovou, která mi umožnila nahlédnout do této fascinující vědy a která mne rovněž seznámila s mnoha našimi astrology, kterých si velmi vážím."

„Úžasný zážitek mám s Velkou pyramidou v egyptské Gíze. Již při plánování první cesty jsme měli s mojí sestřenicí Danou z Los Angeles na paměti, že náš hotel musí být co nejblíže pyramidám, abychom mohli zažívat jejich energii. A skutečně: náš hotel byl pět minut pěšky od pyramid, navíc jsme na ně koukali z hotelového pokoje! Během našeho pobytu v Káhiře jsme čtyřikrát navštívili zasvěcovací místnost, tzv. královu komoru, kde jsme schováni za sarkofágem meditovali vždy asi 45 minut. Zážitky jsou nepopsatelné! Podstatné však je, že nyní si kdykoliv mohu sednout k  meditaci a představit si, že se nacházím ve Velké pyramidě."

„ Víte, meditace je zklidnění, ticho, kontakt s vyššími sférami, ale  je to také zdroj energie a informací. Meditace je vyšší forma modlitby. Dříve se meditaci říkalo rozjímaní…"

" Víte o součaném životě v Egyptě se ví hrozně málo. Po letošních srpnových nepokojích třeba v místech, kde jsou úžasné památky starého Egypta, došlo k rabování a ničení exponátů v muzeích. Je zajímavé, že některé památky se sice po několika měsících našly, ale rozbité na několik kusů. Když jsem tam před lety pobýval, tak jsem dostal policejní ochranku a hlídali mě jak amerického prezidenta. Po dvaceti letech jsem prý tam byl prvním ubytovaným Evropanem. Turisté sem sice přijíždějí, ale jen na otočku," řekl pro Prvnízprávy.cz Miloš Matula.

" Málo se ví, že na egyptském venkově, kde mají katolické kostely a mešity v jednou sídle, stojí  před oběma církevními stavbami vojáci nebo policisté s odjištěnými zbraněmi," dodal na besedě se čtenáři v Mediacentru České centrály cestovního ruchu Miloš Matula.

" Víte, co je zajímavé, že po Egyptu nejvíce egyptských památek můžete najít v Berlíně v německých muzeích a to jak na území bývalé spolkové republiky nebo v NDR. Šlo o objevy německých badatelů z třicátých let minulého století, které později Hitler a po válce i představitelé obou nově vzniklých německých států odmítli vrátit do země původu," bylo sděleno na besedě se čtenáři, na které byly rovněž i Prvnízprávy.cz.

(ps, foto: Petr Skála)