Svátek má: René

Komentáře

Zbytečná hysterie kolem Mynáře

Kdybych byl na místě prezidenta Zemana, dlouhé měsíce by již V. Mynář nebyl hradním kancléřem. Je ovšem také otázka, zda bych jej vůbec do takové funkce instaloval.


Nicméně hysterie, která zavládla kolem jeho setrvání či odchodu, jehož se dožaduje významná část médií, a nejvíce média babišovská, je zábavná.

V. Mynář teď zcela nepochybně využije svého práva odvolat se k Nejvyššímu kontrolnímu úřadu (NKÚ) a pokud se stane, že NKÚ jeho odvolání nevyhoví, bude V. Mynář postupovat vcelku standardní právní, tedy soudní cestou.

A proč nebýt hysterický? Pokud babišovská a s nimi spřátelená média nebyla hysterická v případě místopředsedy vlády a ministra financí Babiše, který nastoupil do jedné z nejvyšších ústavní funkcí v zemi bez lustračního osvědčení. A až dodatečně si celou věc jaksi ušmudlaně řešil u slovenského soudu, proč tedy nedat Mynářovi stejnou příležitost, jakou dostal Babiš? Ostatně kauza údajného Babišova agentství není na Slovensku ještě uzavřena.

Vraťme se také k tomu, co v případě A. Babiše říkal M. Zeman. M. Zeman vždy vidí, na rozdíl od jiných politických hráčů, na několik tahů dopředu. Při nástupu Sobotkovy vlády „udělil“ Zeman Babišovi výjimku z povinnosti odevzdat čisté lustrační osvědčení. Nepochybně už sám tušil, že podobný problém s prověrkou NKÚ může nastat i jeho nejbližšímu spolupracovníkovi, kterému je, pokud jde o financování a vedení prezidentské volební kampaně, za leccos vděčný.

Myslím, že by zejména babišovský a s ním spřátelený tisk měly zmírnit své vášně a chovat se konzistentně. Pokud daly dispens svému šéfovi, musí dát teď dispens Zemanovu kancléři…

A já budu dál konzistentně říkat, že ani jeden, ani druhý, tedy ani Babiš, ani Mynář, neměli do své funkce přijít, a že v žádné zemi západní Evropy či v USA by se to ani nemohlo stát.

Jiří Paroubek

(vasevec.cz)

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
9%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
70%