Svátek má: Marián

Komentáře

Zbrzděný rozjezd ČSSD

Sobotní Ústřední výbor ČSSD přišel s vyjádřením snahy této strany změnit dosavadní průběh politického diskurzu u nás. ČSSD jde jistě o to, aby se postupně snižovala, či dokonce odstranila ztráta, kterou má momentálně tato strana ve volebních preferencích za hnutím A. Babiše.


Podle zatím posledního průzkumu obvykle nejpřesnější agentury TNS Aisa zveřejněného před deseti dny by ČSSD ve volbách získala cca 14 % hlasů a hnutí ANO pak téměř o 20 % hlasů více.

Je velice zvláštní, že v případě, kdy se objeví pozitivní ohlasy, které by mohly zvýšit voličskou podporu ČSSD, jako v tomto případě, se okamžitě objeví něco, co tuto snahu sociálních demokratů zbrzdí, či dokonce paralyzuje. Také v tomto případě, hned v úterý, se v médiích objevila informace, rozvíjená ve středu velmi masivně především deníky vydavatelství MAFRA, vlastněného A. Babišem. Ty se dnes mocně věnují zatčení bývalé hejtmanky za ČSSD J. Vaňhové a pravděpodobnému zadržení některých dalších funkcionářů ČSSD. Především pak předsedy KVV ČSSD Karlovarského kraje a současného starosty Chebu Navrátila.

V síti policie a státního zastupitelství uvízlo dvacetčtyři osob činných v období, kdy v kraji panovala koalice ČSSD a ODS. Mezi zatčenými jsou tedy nejen lidé z ČSSD, ale také představitelé ODS a úředníci, kteří pracovali s projekty ROP Severozápad, přes které do obou krajů v minulém finančním období čerpání evropských peněz v letech 2007-2013 šlo cca 20 miliard korun.

Policie věci prověřovala od té doby, kdy ji potřebné informace dodal bývalý šéf úřadu ROP Severozápad Petr Kušnierz, který toho času pobývá ve vězení, kde si odpykává sedmiletý trest odnětí svobody.

Jana Vaňhová je bývalou hejtmankou Ústeckého kraje v letech 2008 -2012 a bývalou vicehejtmankou tohoto kraje v letech 2012 – 2016. Problémy, které policie sleduje, vznikaly v letech 2011- 2012, kdy se vedení ústecké organizace ČSSD, shodou okolností tehdy totožné s vedením Ústeckého kraje, jaksi politicky osamostatnilo z mého vlivu v tomto kraji. Můj vliv v Ústeckém kraji definitivně skončil v lednu 2011, a zejména MFD by si to mohla z archivu ke konferenci v Ústeckém kraji, kde byl předsedou krajské organizace ČSSD zvolen A. Fišera, pravá ruka Vaňhové, který mocně „odparoubkovával“ Ústeckou ČSSD, bez problému vytáhnout.Ta šestilitrová láhev Chivas Regal, kterou tehdy na oslavu svého slavného vítězství po konferenci vypili, by jim asi zhořkla, kdyby věděli, co nastane.

Po volebních úspěších v letech 2006 – 2010 v tomto kraji, se kterými jsem byl spjat jako volební lídr tohoto kraje, kdy se ústecká ČSSD stala druhým nejsilnějším krajem ČSSD v ČR co se týče volebních výsledků, přišly už jenom volební katastrofy. V krajských volbách i ve volbách sněmovních a komunálních…

J. Vaňhová možná v rámci ČSSD představuje tak trochu retro, byť její vliv v chomutovském okrese i jinde na Ústecku může být v řadách ČSSD ještě značný. Ale starosta Chebu Navrátil je člověk, který by mohl mít velkou politickou budoucnost před sebou a který má v hierarchii ČSSD vysokou stranickou funkci.

Prostě, celá tato policejní operace poslouží opět zejména A. Babišovi, aby dále rozvíjel své oblíbené heslo: Všeci kradnú a všeci sú proti hnutí ANO. (všeci – rozumí se nyní ČSSD a ODS.) O tom, že tato kauza bude ČSSD silně poškozovat, není třeba vůbec pochybovat…

Jiří Paroubek
(vasevec.cz)

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Jiří Paroubek 

26. února 2023
V minulém týdnu byla na Městském soudu v Praze zaregistrována občanská iniciativa (spolek) Nespokojení, z. s.

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%