Svátek má: Jaromír

Komentáře

Zbrzděný rozjezd ČSSD

Sobotní Ústřední výbor ČSSD přišel s vyjádřením snahy této strany změnit dosavadní průběh politického diskurzu u nás. ČSSD jde jistě o to, aby se postupně snižovala, či dokonce odstranila ztráta, kterou má momentálně tato strana ve volebních preferencích za hnutím A. Babiše.


Podle zatím posledního průzkumu obvykle nejpřesnější agentury TNS Aisa zveřejněného před deseti dny by ČSSD ve volbách získala cca 14 % hlasů a hnutí ANO pak téměř o 20 % hlasů více.

Je velice zvláštní, že v případě, kdy se objeví pozitivní ohlasy, které by mohly zvýšit voličskou podporu ČSSD, jako v tomto případě, se okamžitě objeví něco, co tuto snahu sociálních demokratů zbrzdí, či dokonce paralyzuje. Také v tomto případě, hned v úterý, se v médiích objevila informace, rozvíjená ve středu velmi masivně především deníky vydavatelství MAFRA, vlastněného A. Babišem. Ty se dnes mocně věnují zatčení bývalé hejtmanky za ČSSD J. Vaňhové a pravděpodobnému zadržení některých dalších funkcionářů ČSSD. Především pak předsedy KVV ČSSD Karlovarského kraje a současného starosty Chebu Navrátila.

V síti policie a státního zastupitelství uvízlo dvacetčtyři osob činných v období, kdy v kraji panovala koalice ČSSD a ODS. Mezi zatčenými jsou tedy nejen lidé z ČSSD, ale také představitelé ODS a úředníci, kteří pracovali s projekty ROP Severozápad, přes které do obou krajů v minulém finančním období čerpání evropských peněz v letech 2007-2013 šlo cca 20 miliard korun.

Policie věci prověřovala od té doby, kdy ji potřebné informace dodal bývalý šéf úřadu ROP Severozápad Petr Kušnierz, který toho času pobývá ve vězení, kde si odpykává sedmiletý trest odnětí svobody.

Jana Vaňhová je bývalou hejtmankou Ústeckého kraje v letech 2008 -2012 a bývalou vicehejtmankou tohoto kraje v letech 2012 – 2016. Problémy, které policie sleduje, vznikaly v letech 2011- 2012, kdy se vedení ústecké organizace ČSSD, shodou okolností tehdy totožné s vedením Ústeckého kraje, jaksi politicky osamostatnilo z mého vlivu v tomto kraji. Můj vliv v Ústeckém kraji definitivně skončil v lednu 2011, a zejména MFD by si to mohla z archivu ke konferenci v Ústeckém kraji, kde byl předsedou krajské organizace ČSSD zvolen A. Fišera, pravá ruka Vaňhové, který mocně „odparoubkovával“ Ústeckou ČSSD, bez problému vytáhnout.Ta šestilitrová láhev Chivas Regal, kterou tehdy na oslavu svého slavného vítězství po konferenci vypili, by jim asi zhořkla, kdyby věděli, co nastane.

Po volebních úspěších v letech 2006 – 2010 v tomto kraji, se kterými jsem byl spjat jako volební lídr tohoto kraje, kdy se ústecká ČSSD stala druhým nejsilnějším krajem ČSSD v ČR co se týče volebních výsledků, přišly už jenom volební katastrofy. V krajských volbách i ve volbách sněmovních a komunálních…

J. Vaňhová možná v rámci ČSSD představuje tak trochu retro, byť její vliv v chomutovském okrese i jinde na Ústecku může být v řadách ČSSD ještě značný. Ale starosta Chebu Navrátil je člověk, který by mohl mít velkou politickou budoucnost před sebou a který má v hierarchii ČSSD vysokou stranickou funkci.

Prostě, celá tato policejní operace poslouží opět zejména A. Babišovi, aby dále rozvíjel své oblíbené heslo: Všeci kradnú a všeci sú proti hnutí ANO. (všeci – rozumí se nyní ČSSD a ODS.) O tom, že tato kauza bude ČSSD silně poškozovat, není třeba vůbec pochybovat…

Jiří Paroubek
(vasevec.cz)

Kolaps zdravotnictví a popletený strejda

Kolaps zdravotnictví a popletený strejda

Jiří Paroubek 

18. září 2023
Naše zdravotnictví se potýká s několika zásadními problémy, které dopadají na všechny pacienty. Ministr Válek, vystupující jako popletený strejda, si s tím ani náznakem neví rady.

Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

Jiří Paroubek 

13. září 2023
Nechci své články bulvarizovat, ale v tomto případě vycházím z článku zcela bulvárního charakteru, zveřejněného na jinak seriózně se tvářícím Seznam Zprávy, novinářů Dolejšího a Stuchlíkové.

Skandální pokles reálných mezd v posledních dvou letech

Skandální pokles reálných mezd v posledních dvou letech

Jiří Paroubek 

6. září 2023
Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil informaci, která na první pohled nezní špatně. Průměrná mzda v Česku překročila 43 tisíc korun.

Negativní vizitka české vlády: pokračující pokles porodnosti

Negativní vizitka české vlády: pokračující pokles porodnosti

Jiří Paroubek 

23. srpna 2023
Pokles porodnosti se v Česku projevoval už v roce 2022, kdy došlo meziročně k jejímu snížení o 12 tisíc živě narozených dětí.

Voják i soudce jsou pilíře režimu

Voják i soudce jsou pilíře režimu

Jiří Paroubek 

13. srpna 2023
Debata je dnes vlastně o tom, zda Senátem již schválený prezidentův nominant Fremr odstoupí z nominace do Ústavního soudu (ÚS)...

Hledání zrádců a nepřímých viníků neúspěšné protiofenzivy

Hledání zrádců a nepřímých viníků neúspěšné protiofenzivy

Jiří Paroubek 

11. srpna 2023
Situace na ukrajinském bojišti se nevyvíjí zrovna podle přání a představ Západu a stresovaných českých (pravicových) politických elit i médií.

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: