Svátek má: Marián

Komentáře

Zastavte to vzájemné vraždění!

Sociální demokracie si zřejmě vystačí sama. Nepotřebuje ani členy, kteří houfně odcházejí a pravděpodobně ani nevidí jako potřebné, zabývat se příliš potřebami voličů.

Jaroslav Foldyna pokračuje ve výstřednostech, kterými se baví už nějakou dobu. Výstřední ovšem  samo o sobě bylo, když se na jaře v roce 2018 stal místopředsedou strany. J. Foldyna má jisté přednosti, ale určitě mezi ně nepatří schopnost koncepčního myšlení anebo alespoň racionálního uvažování na dva kroky dopředu. Je impulzivní, emotivní, zkrátka nepoužitelný pro vysokou politiku. Na druhé straně v dobře sehraném orchestru, ve kterém hrál úlohu, která mu byla přidělena (V době, kdy jsem vedl ČSSD.), odehrál svůj  part dobře. Není pochopitelně na to, aby něco řídil či vedl. A proto jsem v roce 2008 nepodpořil jeho nominaci na krajského hejtmana v situaci, kdy ČSSD také v Ústeckém regionu, stejně  jako v dalších třinácti krajích,  zvítězila v krajských volbách. Tehdy byl J. Foldyna v čele krajské kandidátky.Na zhruba třiceti předvolebních shromážděních, kterých jsem se v Ústeckém kraji tehdy před krajskými volbami zúčastnil, blábolil tak ukrutně, že jsem téměř omdléval při představě, že by se měl stát krajským  hejtmanem. Na druhé straně je Jaroslav Foldyna osobně poctivý a bezúhonný. Což se, bohužel, nedá říci o velké většině členů krajské rady za ČSSD, kteří byli zvoleni v roce 2008, aby vedli kraj. Do doby, kdy jsem měl na sociální demokracii v Ústeckém kraji vliv – tedy do krajské  konference v lednu 2011 – se nikdo z nich neodvážil krást. Poté se všechno změnilo a jeden z tehdejších protagonistů „odparoubkování“ v Ústeckém kraji byl po jisté době zastřelen, další odsouzen k dlouholetému trestu a ještě další se nyní  věnují soudním procesům. J. Foldyna tehdy do těchto „hrátek“ zapojen nebyl. Jeho názory dlouhodobě považuji za výstřední v rámci strany socialistického typu, ale výzvy k odchodu z ČSSD vidím jako naprosto nevhodné a vlastně nechutné.

Mnohem větší škodu udělali před volbami do Evropského parlamentu ti členové vedení ČSSD a poslanec Dolínek (blízký kamarád Petříčka), kteří začali s odvoláváním ministra kultury Staňka. Myslím, že správný přístup k celé věci zvolil předseda strany Hamáček, který prostě na Foldynovu účast na akci obskurního „Vlasteneckého setkání“ přátel bílého heterosexuálního muže, nereagoval. To je asi v takových případech nejlepší,  ignorovat a interně "viníkovi" domluvit. Samozřejmě, že Petříčkové a spol. jsou protagonisty koncepce „Chceme stranu malou, ale naši“. Jakékoliv cizorodé těleso typu J. Foldyny jim v uskutečnění  této jejich představy brání. Pokud dnes sociální demokracie není schopná mluvit jedním hlasem tak, jako to bylo v dobách mého předsednictví, měla by udělat přednost z toho, že mluví více hlasy. A opravdu se začít  zabývat jinými věcmi, než sama sebou.

Jiří Paroubek

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Jiří Paroubek 

26. února 2023
V minulém týdnu byla na Městském soudu v Praze zaregistrována občanská iniciativa (spolek) Nespokojení, z. s.

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%