Svátek má: Marián

Komentáře

Vzrušuje cenzura někoho z českých ústavních činitelů?

Někdo z nejvyšších ústavních činitelů se na potlačování svobody slova podílí přímo. Jiní mlčí…

Česká vláda, bez zákonného oprávnění, bez vlastního usnesení, ale i bez ověření skutečností, nechala zakázat některé internetové stránky proto, že tam zaznívaly názory vládě nekonvenující. Nejvyšší prokurátor, dříve loajální člen komunistické strany a trestní pilíř minulého režimu – Sříž - vyslal veřejnosti varování, že se v době vojenského konfliktu na Ukrajině smí šířit jen „povolené“ názory. Ty ostatní budou šetřeny jako trestný čin. Konečně se po třiceti letech vrátil k tomu, co ho „soudruzi“ kdysi naučili… A to všechno přesto, že Česká republika s Ruskem ve válce není!

„Vládní“, tedy údajně veřejnoprávní Česká televize (ale také většina mainstreamových médií) prakticky nezveřejňuje jiné, než ty „správné“ názory a nezve do svých diskusních pořadů lidi, u kterých si není jistá, že nebudou opakovat to, co její dramaturgové chtějí, aby bylo řečeno. A tak obrazovku plní lidé typu Pekarové Adamové, Rakušana, Němcové, tedy lidí, kteří říkají přesně to, co jim před tím z obrazovky doporučily „mluvící hlavy“ České televize. I z diskusí na „povolených stránkách“ jsou mazány příspěvky, kde je vyjádřena pochybnost nad jedinou správnou pravdou.

Český rozhlas se jedou spletl a pozval odborníka, který zpochybnil oficiální průběh bojů na Ukrajině a místo věcné protiargumentace následovaly omluvy, že takový názor vůbec zazněl. A taky trest pro ty, kteří hosta s „nevhodným“ komentářem pozvali. Jiné, než ty správné názory, jsou vytlačovány, marginalizovány a okamžitě označovány, bez věcných důkazů, za dezinformace a jejich nositele za trolly, šváby, slouhy, putinovce… Takové potlačování svobody slova, práva na vlastní názor a jeho šíření, jsme za posledních 30 let nezažili. Je tím zcela pošlapán smysl a odkaz Sametové revoluce.Má současná vláda ještě vůbec právo se prohlašovat za demokratickou? Je možné mít demokratické uspořádání státu bez svobodného šíření širokého názorového a argumentačního spektra? Odpovězte si sami. Jak se chcete svobodně rozhodovat, když se k vám nedostanou jiné informace a názory, než ty „vrchností posvěcené“?

Bude dalším utáhnutím šroubů perzekuce opozice, jakou dnes vidíme na Slovensku? Tam mají náskok, už zavřeli do vězení bývalého člena vlády a nyní významného opozičního politika Kaliňáka. A do kriminálu se snaží dostat i lídra opozice Roberta Fica. Prostě je pošpinit a hlavně umlčet. Jde totiž o lidi, kteří hlasitě říkají jiné, než ty „správné“ názory.

Dozvěděli jste se o tom, co říkají a prosazují z obrazovky České televize? Víte, že chtějí svobodné Slovensko, které se především stará o zájmy svých občanů a neslouží zájmům velmocí a jejich globálním zbrojním či plynárenským korporacím. Po vzoru Maďarska chtějí dělat vlastní rozhodnutí snižující ekonomické dopady války na Ukrajině na Slováky. Protože to vypadá, že mají většinovou podporu společnosti a vyhrají volby, je třeba je odstranit.

Naši vládní politici, ale i např. Petříčkové a spol., rádi poučují o lidských právech Číňany, Rusy…, ale tady mlčí jako zařezaní. Jde přitom o likvidaci demokratického systému v přímém přenosu u našich „nejbližších“. Zatímco my demokracii rychle ztrácíme, na Slovensku ji už zřejmě definitivně ztratili. Současný režim tam i tady ztrácí svoji legitimitu tím, že porušuje Ústavou zaručená práva a svobody občanů. A občané se opět začali bát mluvit svobodně, jako za starého režimu. A to ještě zdaleka nejsme na konci úsilí a představivosti této vlády.

Jiří Paroubek

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Jiří Paroubek 

26. února 2023
V minulém týdnu byla na Městském soudu v Praze zaregistrována občanská iniciativa (spolek) Nespokojení, z. s.

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%