Svátek má: Medard

Komentáře

Vláda podpořila zbytečné vojenské mise

Česká vláda schválila nasazení českých vojáků v Mali a na Golanské výšiny.

Pokud návrh schválí také Poslanecká sněmovna, do Mali a na Golanské výšiny vycestuje zhruba 30 českých vojáků. Ti by v daných oblastech měli působit do konce roku 2016. Předpokládané náklady na obě tyto mise jsou 186 milionů korun.

Účast českých vojáků v Mali stála ČR už zhruba 750 milionů korun, přitom z hlediska českých národních zájmů je jejich účast zcela zbytečná. Situaci v Mali svým hloupým přístupem způsobily především francouzská a britská vláda, takže si myslím, že by bylo vhodnější, aby tamní situaci řešily v první řadě tyto dvě velmoci. Nechápu, proč by ČR měla dělat troubu, který bude za tyto velmoci vytahovat horké kaštany z ohně.

Schválení účasti českých vojáků na Golanských výšinách možná udělalo radost Miloši Zemanovi, jde ale o velmi dobrodružné rozhodnutí české vlády. Čeští vojáci budou na Golanských výšinách působit ve velice výbušném prostředí, neboť významnou část syrské hranice ovládá odnož Al-Kajdy, teroristická organizace An-Nusra. Ta má ovšem velmi pozitivní vztahy s Izraelem. Bojovníci An-Nusry se například běžně léčí v izraelských nemocnicích…

Jiří Paroubek

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%