Svátek má: Markéta

Komentáře

Vláda musí ještě splnit zadání lobbistů

Ani ten největší politický naiva si nemohl myslet, že současná, v pořadí již několikátá, vládní krize nevedla k rozpadu koaličního kabinetu ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Byli jsme tak opět svědky absurdního divadla, které bohužel vede k naprosté degradaci české politiky v očích občanů.


I když to vypadalo, že P. Nečas s M. Kalouskem již již chtějí hodit ručník do ringu a ukončit vládní trápení, mocné zájmové skupiny, které vytvořily tuto koalici, je zřejmě přivedly „zpět k rozumu“. Musí tak sloužit až do roztrhání těla. Odchod vlády by totiž znamenal, že by koalice nesplnila silná zadání mocných lobbistických skupin, jako je například opt-out penzijního systému, církevní restituce, byty RPG na Ostravsku pro uhlobarona Bakalu nebo pokračování plíživé privatizace resortu zdravotnictví, se kterou začal již ministr T. Julínek. To se projevuje zvyšováním spoluúčasti pacientů, přípravou privatizace klíčových pražských nemocnic (Thomayerova, Na Homolce, Bulovka, Ústav péče pro matku a dítě v Podolí).
 
Zůstala nám tedy vláda nekonečných skandálů, korupce, výměn ministrů, vzájemných neslýchaných urážek a vulgarit, ale samozřejmě také trvalého zvyšování daní, inflace, cen a rozpočtového chaosu.
 
Vládní partneři si v posledních dnech vyměnili takové urážky, které v každé civilizované zemi znamenají jediné: zhnusení občanů a odchod takové prohnilé vlády do propadliště dějin. V českých podmínkách není žádná vládní ostuda Nečasovy vlády dost velká, aby vzápětí nemohla být překonána. Opatření ve fiskální oblasti, které vláda prezentuje jako dohodu na pokračování koaliční spolupráce, navíc útočí na zájmy vlastně všech významných společenských skupina tříd. Nejvíce bohužel zájmy těch nejpotřebnějších - důchodců a mladých rodin s dětmi.
 
Již dnes je jisté, že vláda a její jednotlivé strany na podzim utrpí v krajských volbách zdrcující porážku, čímž se mimoparlamentní boj proti vládě ještě zintenzivní.
 
Jiří Paroubek
 

Západ dělá ve Švýcarsku účet bez hostinského…

Západ dělá ve Švýcarsku účet bez hostinského…

Jiří Paroubek 

16. června 2024
Dalším příkladem celkem zbytečné arogance Západu je švýcarský summit, jehož se zúčastní údajně 90 států nebo mezinárodních organizací. A který se bude věnovat míru na Ukrajině podle ukrajinských not

Fialova servilita

Fialova servilita

Jiří Paroubek 

5. června 2024
Občas stojí za to se ohlédnout za vývojem národů podobných tomu našemu a zkusit hledat pozitivní příklady, od kterých není špatné odkoukat, jak vést národ k prosperitě.

Skončete tu podělanou válku!

Skončete tu podělanou válku!

Jiří Paroubek 

28. května 2024
Poprvé od ukončení jednání o míru na Ukrajině mezi Ruskem a Ukrajinou v Turecku před dvěma lety, které ukončil rázným zásahem válkychtivý britský ministr zahraničních věcí Boris Johnson neblahé paměti.

Prezidentova recidiva: zavedení eura

Prezidentova recidiva: zavedení eura

Jiří Paroubek 

24. května 2024
Tak jako vždy, na stránkách Seznam Zprávy dávají prostor prezidentu Pavlovi s velmi kontroverzním tématem. Prezident znovu prosazuje zavedení eura. Prý bychom se měli smířit s realitou.

Pokles? Kdepak! Růst … potíží

Pokles? Kdepak! Růst … potíží

Jiří Paroubek 

22. května 2024
Na zemědělství se hodí stařičký vtip, že potíže růstu vystřídal růst potíží. Ty staré jsou stále naléhavější, a do toho dorazily ještě nové.

Vzplála na Ukrajině poslední bitva?

Vzplála na Ukrajině poslední bitva?

Jiří Paroubek 

14. května 2024
Headliny českých mainstreamových médií u článků, které informují o situaci na Ukrajině, jsou děsuplné. A téměř obnažují pravý stav věcí na ukrajinském bojišti.

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?