Svátek má: Stanislava

Komentáře

Uvědomují si politici Západu rozsah ukrajinských potíží?

Médii dnes proběhla zpráva, že kanadský premiér S. Harper při návštěvě ukrajinského prezidenta Porošenka v Kanadě přislíbil Kyjevu půjčku 200 milionů dolarů na obnovu ukrajinské ekonomiky a smlouvu o zóně volného obchodu s Ukrajinou.


Z této informace se zdá, že si premiér Harper, stejně jako mnoho dalších politiků Západu, neumí vůbec představit, jak obrovské ekonomické problémy Ukrajina má. Aby se země dostala z reálné hrozby státního bankrotu, v němž nyní oběma nohama stojí, potřebuje zhruba 250–300 miliard eur, dále jsou třeba desítky, možná dokonce stovky dalších miliard na vybudování fungující, se západní Evropou srovnatelné infrastruktury, jež je nutností pro následný masivní příliv investorů ze zahraničí. A ještě další stovky miliard korun potřebuje Ukrajina na modernizaci průmyslu národního hospodářství.

Ve hře, v níž se hraje o Ukrajinu, tak částka 200 milionů dolarů představuje pouze drobné, které možná pomohou obrazu Západu v očích médií, ale které na tristní hospodářské situaci, v níž se Ukrajina nachází, nemohou změnit vůbec nic.
 
Jiří Paroubek

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%