Svátek má: Markéta

Komentáře

Uvědomují si politici Západu rozsah ukrajinských potíží?

Médii dnes proběhla zpráva, že kanadský premiér S. Harper při návštěvě ukrajinského prezidenta Porošenka v Kanadě přislíbil Kyjevu půjčku 200 milionů dolarů na obnovu ukrajinské ekonomiky a smlouvu o zóně volného obchodu s Ukrajinou.


Z této informace se zdá, že si premiér Harper, stejně jako mnoho dalších politiků Západu, neumí vůbec představit, jak obrovské ekonomické problémy Ukrajina má. Aby se země dostala z reálné hrozby státního bankrotu, v němž nyní oběma nohama stojí, potřebuje zhruba 250–300 miliard eur, dále jsou třeba desítky, možná dokonce stovky dalších miliard na vybudování fungující, se západní Evropou srovnatelné infrastruktury, jež je nutností pro následný masivní příliv investorů ze zahraničí. A ještě další stovky miliard korun potřebuje Ukrajina na modernizaci průmyslu národního hospodářství.

Ve hře, v níž se hraje o Ukrajinu, tak částka 200 milionů dolarů představuje pouze drobné, které možná pomohou obrazu Západu v očích médií, ale které na tristní hospodářské situaci, v níž se Ukrajina nachází, nemohou změnit vůbec nic.
 
Jiří Paroubek

Západ dělá ve Švýcarsku účet bez hostinského…

Západ dělá ve Švýcarsku účet bez hostinského…

Jiří Paroubek 

16. června 2024
Dalším příkladem celkem zbytečné arogance Západu je švýcarský summit, jehož se zúčastní údajně 90 států nebo mezinárodních organizací. A který se bude věnovat míru na Ukrajině podle ukrajinských not

Fialova servilita

Fialova servilita

Jiří Paroubek 

5. června 2024
Občas stojí za to se ohlédnout za vývojem národů podobných tomu našemu a zkusit hledat pozitivní příklady, od kterých není špatné odkoukat, jak vést národ k prosperitě.

Skončete tu podělanou válku!

Skončete tu podělanou válku!

Jiří Paroubek 

28. května 2024
Poprvé od ukončení jednání o míru na Ukrajině mezi Ruskem a Ukrajinou v Turecku před dvěma lety, které ukončil rázným zásahem válkychtivý britský ministr zahraničních věcí Boris Johnson neblahé paměti.

Prezidentova recidiva: zavedení eura

Prezidentova recidiva: zavedení eura

Jiří Paroubek 

24. května 2024
Tak jako vždy, na stránkách Seznam Zprávy dávají prostor prezidentu Pavlovi s velmi kontroverzním tématem. Prezident znovu prosazuje zavedení eura. Prý bychom se měli smířit s realitou.

Pokles? Kdepak! Růst … potíží

Pokles? Kdepak! Růst … potíží

Jiří Paroubek 

22. května 2024
Na zemědělství se hodí stařičký vtip, že potíže růstu vystřídal růst potíží. Ty staré jsou stále naléhavější, a do toho dorazily ještě nové.

Vzplála na Ukrajině poslední bitva?

Vzplála na Ukrajině poslední bitva?

Jiří Paroubek 

14. května 2024
Headliny českých mainstreamových médií u článků, které informují o situaci na Ukrajině, jsou děsuplné. A téměř obnažují pravý stav věcí na ukrajinském bojišti.

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?