Svátek má: Milada

Komentáře

Sprosťáctví na pokračování

Při návštěvě prezidenta v Plzni a na Plzeňsku opět někteří politici pravice, kteří jinak vynikají pouze svou naprostou veřejnou neznámostí, ukázali svou úroveň, když odmítli přijít na krajský úřad k setkání s prezidentem.

Na oběd s ním odmítli jít tři politici a další tři výtečníci na setkání s ním vůbec nepřišli. Ne, že by to byla taková škoda, krajský úřad jistě ušetřil. Sprosťáctví se však projevovalo i v návrzích z řad krajských zastupitelů krajů, například u p. Jurečky z KDU-ČSL, který olomouckému hejtmanovi jako zastupitel Olomouckého kraje navrhl prezidentovu již naplánovanou návštěvu návštěvu v Olomouckém kraji vůbec nehradit…

To, že prezident při svých krajských návštěvách zároveň uskutečňuje také volební kampaň, může být pravda. Ale upřímně, to má být prezident celou řadu měsíců v klauzuře zavřen na Hradě v Praze, aby nešel na oči svým spoluobčanům. Lidé jej notabene zvolili na pět let, a nikoli na dobu, kdy začíná pomyslná volební kampaň před prezidentskými volbami?

To, že má prezident jezdit mezi lidi, je zřejmé. On je reprezentantem státu. Činili tak i prezidenti za první republiky,tedy Masaryk a Beneš. A E. Beneš to stejně tak dělal i po roce 1945. Nikoho tehdy nenapadlo, že by se měl dohadovat o to, ze které kasy se výdaje za prezidentskou návštěvu zaplatí. Je to trapné.

I hejtman Bernard z ČSSD by zřejmě mohl zachovat dekorum lépe nežli to udělal. Je otázka, zda je nutné se na krajské úrovni pouštět do expozé o zahraniční politice a konfrontovat svůj názor s názorem prezidenta. Notabene tehdy, kdy spíše rusofilští voliči sociální demokracie vyslechnou v zásadě protiruské poselství hejtmana za ČSSD pár dní před volbami, nepovažuji hejtmanovo jednání za dvakrát moudré.

Prezident Zeman v této věci odpověděl hejtmanovi dobře. Není jediným evropským politikem, který se domnívá, že přijetí Krymu do svazku Ruska je fait accompli, tedy hotová věc. A že tedy nemá smysl za tento problém pomyslně krvácet, a už vůbec ne bojovat.

To, že je připojení Krymu podle mezinárodního práva protiprávní, to je samozřejmě věc názoru a i prezident tento názor vyjádřil. Stejně tak je protiprávní například to, jak bylo před lety z Jugoslávie vyrváno Kosovo, obydlené z 90 % albánským obyvatelstvem. Ostatně Schwarzenbergovo ministerstvo zahraničí přesto Kosovo uznalo jako samostatný stát a navázalo s ním diplomatické styky.

Na Krymu jsou konec konců národností poměry podobné jako v Kosovu.. A o tom svědčí také výsledek Západem neuznaného a neuznávaného krymského referenda. Touze po sebeurčení národů je těžké bránit. A platí to nejen pro Albánce, ale také pro Rusy…

Jiří Paroubek

Kdo straší a kdo chce válku?

Kdo straší a kdo chce válku?

Jiří Paroubek 

24. ledna 2023
V průběhu minulých jedenácti měsíců, tedy od začátku ruské invaze na Ukrajinu, čelní představitelé současné vládní koalice hovořili nesčetněkrát o tom, že „jsme ve válce“.

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Jiří Paroubek 

19. ledna 2023
Mainstreamová média pravdy a lásky a české pravice jaksi a priori stanovily, že šiřitelem nenávisti v probíhající předvolební kampani je A. Babiš.

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

Jiří Paroubek 

14. ledna 2023
Čvrteční téměř dvouhodinová debata na TV Nova zřejmě přinesla rozuzlení I. kola prezidentské volby. Tedy, kdo postoupí do II.kola.

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Jiří Paroubek 

10. prosince 2022
Alespoň takovou zprávu přinesl server České televize: „Vysoká škola v Kutné Hoře kvůli dluhům zavřela“.

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Jiří Paroubek 

3. prosince 2022
V době, kdy se česká média předstihují v líčení údajného rozvratu Číny v důsledku demonstrací proti covidovým uzávěrám a spekulují o blížícím se konci tamního ústavního uspořádání a vlády,...

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jiří Paroubek 

1. prosince 2022
V dubnu se na Slovensku uskutečnilo rozsáhlé zatýkání a jeho předmětem byla, abych to řekl slovy někdejšího pařížského kata Sansona: „vysoká zvěř“.

Nejčtenější

Myslíte si, že u nás dochází k omezování svobody projevu a k zavádění cenzury?

Ano
transparent.gif transparent.gif
85%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%