Svátek má: Julius

Komentáře

Seznam Zprávy: Čínští agenti jsou všude…

Je to zvláštní. Server Seznam Zprávy opakovaně produkuje texty, které mohou (a také mají) zkomplikovat situaci ČSSD před volbami.

Před pár dny se server věnoval údajně nedemokratickému sestavování kandidátky ČSSD v Jihomoravském kraji. Předsednictvo ČSSD totiž přeházelo kandidátku ČSSD na jižní Moravě a dalo na první místo prvního místopředsedu ČSSD Onderku, který na původní kandidátce vůbec nebyl a ocitl se až snad na sedmém místě mezi náhradníky. Lidé kolem místostarosty Brna-Líšně Štefana, který měl být lídrem kandidátky, si dali záležet, aby Onderku co nejvíce zadupali do země a ponížili. Je to hloupé a v zásadě neprozíravé. Onderka je bývalý dlouholetý úspěšný primátor Brna, z jeho éry v čele brněnské radnice se nepřipomíná žádná viditelnější negativní kauza a v minulých volbách se propracoval ze zadních pozic kandidátky ČSSD na volitelné místo. Přinesl tedy ČSSD hlasy....

Seznam Zprávy se věnuje ČSSD prý v důsledku vlivu agentury, kterou používá Radek Pokorný, někdejší šedá eminence B. Sobotky. A tak se server nějakou  dobu zabýval touto záležitostí a nafukoval jí a „řešil". Přitom pár dní předtím byl úplně stejný případ zaznamenán v rámci SPD, kdy vedení SPD rozhodlo o nahrazení svého krajského lídra v Pardubickém kraji, Jaroslavem Baštou. Tomio Okamura to shrnul tak, když se dosavadní lídr  v médiích bránil, že jeho nahrazení je vlastně projevem demokracie. Nevšiml jsem si, že by Seznam zprávy tuto změnu v čele kandidátky SPD v Pardubicích nějak negativně komentoval. Ale posun Onderky do čela kandidátky ČSSD z rozhodnutí předsednictva strany, to prý bylo nedemokratické. Krásný přiklad dvojího metru serveru Seznam Zprávy.

Nyní se redaktorka tohoto skandalizujícího serveru, Martina Machová, zaměřila na dva z mnoha četných spolupracovníků ČSSD ve volební kampani. Dělá z nich málem čínské agenty.

Tomáš Sazima, můj někdejší spolupracovník, a to z dob, kdy sociální demokracie vévodila politické scéně, někdy v roce 2019 krátce spolupracoval s firmou Home Credit (a tedy s PPF) tak, aby zajišťoval objektivní informace o Čínské lidové republice v českých médiích.

Když to přenesu do jiné oblasti, pak zcela nepochybně třeba pro čínskou firmu Citic pracují i české úklidové firmy. I ty by mohly být, z logiky Machové, čínskými agenty. Nebo jsou alespoň podezřelé, neboť pracovníci takové úklidové firmy tu a tam pucovali záchody, zametali podlahy, luxovali apod. v čínské firmě, jež jim dala zakázku. To je přece úplně nesmyslný přístup.

Prostě Sazima dostal zakázku a tak ji řešil. Nevím, co je na tom pobuřujícího. M. Machová v minulosti proslula skandalizujícími, tendenčními články, zaměřenými zejména na osobu Ing. Petra Bendy. A to v době, kdy P. Benda byl předsedou krajské organizace ČSSD v Ústí. Je to paradoxní, ale zřejmě také dostala od někoho zakázku. Anebo, což je horší, věci dělala z přesvědčení a vlastní iniciativy, ale bohužel, nekvalifikovaně.Petr Benda, jako jediný z někdejších čelných funkcionářů ČSSD v Ústeckém kraji nebyl nikdy obviněn z trestného činu a dokonce mu byla NBÚ opakovaně udělena bezpečnostní prověrka na stupeň přísně tajné.

Naopak kolegové Petra Bendy z vedení krajské organizace ČSSD, kterých si Machová nevšímala a nikdy nic negativního o nich nenapsala, sedí na lavici obžalovaných v kauze fondů Severozápad. Možná, že by M. Machová měla svou někdejší neprozíravost (Benda čistý; ostatní členové vedení Ústeckého kraje u soudu) měla veřejně vysvětlit. Jak se mohla tak fatálně mýlit.


Také druhý externí spolupracovník současné ČSSD, Tomáš Buzek, spolupracoval v době největších volebních úspěchů ČSSD – tedy v mé éře- se sociální demokracií. Dnes je mj. členem předsednictva fotbalové Slavie. Tedy klubu, který se za pomoci čínského investora, dříve CEFC, nyní Citic, dopracoval mezi dvacítku či třicítku nejlepších evropských fotbalových klubů.

Pokud to takto je a Buzek je součástí vítězného týmu Slavie, nemá žádný budižkničemu, ba ani redaktor,  morální právo na to, se o něj otírat.


Ještě zajímavější bylo, jakým rádoby skandalizujícím způsobem byla celá věc ráno uváděna na mém jinak oblíbeném rádiu Classic. Bylo to zhruba tímto stylem: Představte si, co hrůzného se stalo, dva lidé, kteří pracovali pro ČSSD v „Paroubkově éře“ teď spolupracují na přípravě voleb této strany.  Možná, kdyby chtěl být editor zpráv  korektní, tak by ještě dodal  k onomu spojení „Paroubkova éra“, „Paroubkova úspěšná éra“.  

To, že je Machová nesoudná, vím už dlouho. Stejně tak vím, že Seznam Zprávy jsou médiem, které se snaží velmi důsledně poškozovat před volbami ČSSD. Dva příklady takových článků jsem právě uvedl.

Jiří Paroubek
vasevec.cz

Zeman s Klausem v pondělí v ČT: Skvělý zážitek!

Zeman s Klausem v pondělí v ČT: Skvělý zážitek!

Jiří Paroubek 

14. března 2024
I ten, kdo hledá jen skvělé debatéry a podívanou a nehledí příliš na obsah, musel být v pondělí večer spokojen, pokud se díval na ČT, v níž po dlouhé době vystupovali prezidenti V. Klaus a M. Zeman. Ale neméně skvělý...

Bravo, pane prezidente Klausi!

Bravo, pane prezidente Klausi!

Jiří Paroubek 

10. března 2024
Česká vláda pod vedením premiéra Fialy spustila další velmi kontroverzní krok. Přerušila vztahy na nejvyšší úrovni se slovenskou vládou. A to až do doby než slovenská vláda pochopí, že nemůže dělat zcela samostatnou a suverénní politiku.

Zdražování zpomalilo, ale pokles české ekonomiky trvá…

Zdražování zpomalilo, ale pokles české ekonomiky trvá…

Jiří Paroubek 

7. března 2024
Premiér Fiala se po zveřejnění výsledků inflace za měsíc leden nadouval před televizními kamerami jako páv. Ano. Inflace se v lednu zvýšila „jen“ o další 2,3%. Přesnější by ale bylo říci, že k té enormně vysoké inflaci předchozích dvou let...

Proč ne euro a proč vůbec ne teď?!

Proč ne euro a proč vůbec ne teď?!

Jiří Paroubek 

18. února 2024
Každá zájmová skupina si dnes celkem snadno, přes „své novináře" či "své šéfy redakcí“ některých manstreamových médií může dopřát vyjádření jakýchkoliv svých názorů a zájmů v rámci tzv. svobody slova.

Pekarová Adamová: Slon v porcelánu v zahraniční politice…

Pekarová Adamová: Slon v porcelánu v zahraniční politice…

Jiří Paroubek 

10. února 2024
…aneb „nepouštět na saka“.

Tragikomická krize v rámci pětikoalice…

Tragikomická krize v rámci pětikoalice…

Jiří Paroubek 

7. února 2024
Tak, jak koalice vládne – zmateně, tak se chová i nyní. Sama si vyrábí své problémy, aby je posléze také sama řešila. Zřejmě tím chce odvést pozornost od skutečných problémů země.