Svátek má: Marián

Komentáře

Poprava ministra

V Česku probíhá zcela bezbarvá kampaň-nekampaň před volbami do Evropského parlamentu (EP).

Strany se předhánějí v bezbarvosti svého programu, v nezajímavosti témat a v nezáživnosti vystupování svých představitelů. Tedy přesněji kandidátů na svých kandidátkách pro volby do EP.

Před několika týdny jsme zveřejnili na Vaši věci na základě agenturou provedeného průzkumu přehled známosti a popularity současných poslanců, kteří zastupují Českou republiku v europarlamentu. S výjimkou politického cestovatele Teličky není nikdo z poslanců takový, že by pronikl do vědomí českého národa silněji. A Telička kandiduje za k tomu účelu vytvořenou stranu, takže jeho šance dostat se do EP nejsou právě největší. Průzkumy, které mají ukázat současnou pozici stran pro volby do EP jsou přitom zcela nejasné. Své jisté (ale zdaleka ne politické vítězství) ve volbách do EP má hnutí ANO, ale také Piráti a ODS. Všechno ostatní je ve hvězdách.

V této situaci si vedení ČSSD vyrobilo problém, který jej po několik týdnů plně zaměstnává. A bohužel tento problém také přitáhl pozornost veřejnosti. A řekněme si otevřeně, že pozornost nežádoucí.

Co se stalo? Tak za prvé, ministr kultury Staněk vyhodil před pár týdny z jejich funkcí šéfy dvou kulturních institucí. Velmi pravděpodobně tito lidé nehospodařili správně s veřejnými prostředky a v normální instituci by museli skončit okamžitě pro ztrátu důvěry. Nicméně ministr Staněk nepochopil, že s těmito rádoby prominentními představiteli české kultury nemůže jen tak zamést a už vůbec ne několik týdnů před volbami. Kdyby celou akci provedl po volbách do EP, nic by se asi nestalo. Nejspíš by neprobíhala ani celá protistaňkovská operace médií. Politická naivita odcházejícího ministra je zkrátka nekonečná.Za druhé, někteří vedoucí představitelé ČSSD (Onderka, Petříček) začali nepokrytě útočit, bez jakékoliv známky loajality, na svého stranického kolegu. V případě Petříčka se dokonce jednalo o ministerského kolegu. Sami přiživili v médiích celou záležitost. Dali „petičníkům“ naději, že jejich tažení za likvidaci ministra kultury bude úspěšné. Prostě polili vadnoucí „petičníky“ živou vodou...

Za třetí, na protivládní demonstraci na Staroměstském náměstí, které se zúčastnil minulé pondělí se svým projevem poslanec vládní sociální demokracie Dolínek, tento napadl ministra Staňka, coby exponenta a vykonavatele vůle prezidenta Zemana. Nechci celou věc příliš zkoumat, nestojí to za to. Staněk nepochybně celou věc předem konzultoval s Hradem. Ale akce po ose Poche - Dolínek -(Petříček) necelé tři týdny před volbami, představující přímý útok na vlastního ministra na protivládní demonstraci, je prostě svou politickou hloupostí neslýchaná.

A tak týden před volbami do EP je hlavním poselstvím k volbám ze strany ČSSD poprava ministra kultury za tuto stranu v přímém přenosu. To, že to ČSSD silně poškodí v nadcházejících volbách, tak o tom není třeba pochybovat. A pak si všichni hlavní aktéři sebedestrukční operace mohou, po zveřejnění volebních výsledků po skončení voleb do EP, říci, jaký kdo měl podíl na dosaženém volebním výsledku....

Jiří Paroubek

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Jiří Paroubek 

26. února 2023
V minulém týdnu byla na Městském soudu v Praze zaregistrována občanská iniciativa (spolek) Nespokojení, z. s.

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%