Svátek má: Jeroným

Komentáře

Poprava ministra

V Česku probíhá zcela bezbarvá kampaň-nekampaň před volbami do Evropského parlamentu (EP).

Strany se předhánějí v bezbarvosti svého programu, v nezajímavosti témat a v nezáživnosti vystupování svých představitelů. Tedy přesněji kandidátů na svých kandidátkách pro volby do EP.

Před několika týdny jsme zveřejnili na Vaši věci na základě agenturou provedeného průzkumu přehled známosti a popularity současných poslanců, kteří zastupují Českou republiku v europarlamentu. S výjimkou politického cestovatele Teličky není nikdo z poslanců takový, že by pronikl do vědomí českého národa silněji. A Telička kandiduje za k tomu účelu vytvořenou stranu, takže jeho šance dostat se do EP nejsou právě největší. Průzkumy, které mají ukázat současnou pozici stran pro volby do EP jsou přitom zcela nejasné. Své jisté (ale zdaleka ne politické vítězství) ve volbách do EP má hnutí ANO, ale také Piráti a ODS. Všechno ostatní je ve hvězdách.

V této situaci si vedení ČSSD vyrobilo problém, který jej po několik týdnů plně zaměstnává. A bohužel tento problém také přitáhl pozornost veřejnosti. A řekněme si otevřeně, že pozornost nežádoucí.

Co se stalo? Tak za prvé, ministr kultury Staněk vyhodil před pár týdny z jejich funkcí šéfy dvou kulturních institucí. Velmi pravděpodobně tito lidé nehospodařili správně s veřejnými prostředky a v normální instituci by museli skončit okamžitě pro ztrátu důvěry. Nicméně ministr Staněk nepochopil, že s těmito rádoby prominentními představiteli české kultury nemůže jen tak zamést a už vůbec ne několik týdnů před volbami. Kdyby celou akci provedl po volbách do EP, nic by se asi nestalo. Nejspíš by neprobíhala ani celá protistaňkovská operace médií. Politická naivita odcházejícího ministra je zkrátka nekonečná.Za druhé, někteří vedoucí představitelé ČSSD (Onderka, Petříček) začali nepokrytě útočit, bez jakékoliv známky loajality, na svého stranického kolegu. V případě Petříčka se dokonce jednalo o ministerského kolegu. Sami přiživili v médiích celou záležitost. Dali „petičníkům“ naději, že jejich tažení za likvidaci ministra kultury bude úspěšné. Prostě polili vadnoucí „petičníky“ živou vodou...

Za třetí, na protivládní demonstraci na Staroměstském náměstí, které se zúčastnil minulé pondělí se svým projevem poslanec vládní sociální demokracie Dolínek, tento napadl ministra Staňka, coby exponenta a vykonavatele vůle prezidenta Zemana. Nechci celou věc příliš zkoumat, nestojí to za to. Staněk nepochybně celou věc předem konzultoval s Hradem. Ale akce po ose Poche - Dolínek -(Petříček) necelé tři týdny před volbami, představující přímý útok na vlastního ministra na protivládní demonstraci, je prostě svou politickou hloupostí neslýchaná.

A tak týden před volbami do EP je hlavním poselstvím k volbám ze strany ČSSD poprava ministra kultury za tuto stranu v přímém přenosu. To, že to ČSSD silně poškodí v nadcházejících volbách, tak o tom není třeba pochybovat. A pak si všichni hlavní aktéři sebedestrukční operace mohou, po zveřejnění volebních výsledků po skončení voleb do EP, říci, jaký kdo měl podíl na dosaženém volebním výsledku....

Jiří Paroubek

Špiónománie a dezinformace ze strany BIS

Špiónománie a dezinformace ze strany BIS

Jiří Paroubek 

27. září 2023
Šéf BIS, Koudelka, se nechal slyšet, že „jeden z dlouhodobých ruských vlivových agentů v České republice rozdal úplatky v hodnotě několika tisíc eur za šíření ruské propagandy.

Spojená levice a proč?

Spojená levice a proč?

Jiří Paroubek 

23. září 2023
Dnešní Lidové noviny se zmiňují o tom, že jsem stranou ČSSD předběžně navrhován na 21. místo společné kandidátky levicových stran do Evropského parlamentu.

Kolaps zdravotnictví a popletený strejda

Kolaps zdravotnictví a popletený strejda

Jiří Paroubek 

18. září 2023
Naše zdravotnictví se potýká s několika zásadními problémy, které dopadají na všechny pacienty. Ministr Válek, vystupující jako popletený strejda, si s tím ani náznakem neví rady.

Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

Jiří Paroubek 

13. září 2023
Nechci své články bulvarizovat, ale v tomto případě vycházím z článku zcela bulvárního charakteru, zveřejněného na jinak seriózně se tvářícím Seznam Zprávy, novinářů Dolejšího a Stuchlíkové.

Skandální pokles reálných mezd v posledních dvou letech

Skandální pokles reálných mezd v posledních dvou letech

Jiří Paroubek 

6. září 2023
Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil informaci, která na první pohled nezní špatně. Průměrná mzda v Česku překročila 43 tisíc korun.

Negativní vizitka české vlády: pokračující pokles porodnosti

Negativní vizitka české vlády: pokračující pokles porodnosti

Jiří Paroubek 

23. srpna 2023
Pokles porodnosti se v Česku projevoval už v roce 2022, kdy došlo meziročně k jejímu snížení o 12 tisíc živě narozených dětí.

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%