Svátek má: Milada

Komentáře

Pilný znamená posílení vlády i pozice ANO

Poslanec Ivan Pilný se stane v nejbližší době ministrem financí. Je to dobrá nebo špatná zpráva pro Českou republiku, pro hnutí ANO a sociální demokracii?

Řekněme si otevřeně, že Ivan Pilný je jedním z nejkvalifikovanějších lidí, kteří v hnutí Ano působí.

Je to člověk s velkými manažerskými zkušenostmi a úspěchy. Je to muž, který se dovede jasně a zřetelně vyjadřovat a který již na první pohled budí seriozní dojem. Pokud šlo premiérovi Sobotkovi o to, mít dobře vyřešenou funkci ministra financí, řekněme si to upřímně, velice uspěl. Pilný je lepší volba, pokud jde o kvalitu ministra financí, nežli Babiš.

To, že není finančník, nic neznamená. Je to národohospodář a to je ještě lepší kvalifikace pro ministra financí. Kromě toho není obtížen skandály. A situace kolem hnutí ANO a jeho šéfa se tak uklidní. Pro hnutí ANO je Pilný dar z nebes. Představuje perspektivně jistou protiváhu a konkurenci vůči Babišovi.

Je to až neuvěřitelné s jakou lehkostí Sobotka odmítl coby ministryni financí současnou Babišovu náměstkyni Schillerovou. Proti ní je Pilný těžká váha. Je těžko si představit, že by s Pilným předseda vlády, pokud Pilný nebude chtít, mohl významněji hnout. Např. při projednávání problematických míst ve státním rozpočtu, o které půjde jak sociální demokracii, tak dalším koaličním stranám a na prvním místě hnutí ANO. Zkrátka, pro sociální demokracii Pilný tak dobrá volba není.

Bude to těžký soupeř jak při jednáních o státním rozpočtu, tak se významně posílí jeho pozice před volbami v jeho volebním kraji. A to bude zase nepříjemné především pro sociální demokracii. Škoda, že si mě Sobotka nepozval v této věci na radu. Já bych mu doporučil Schillerovou. To by byla velká chyba a velká slabina hnutí ANO. A předseda vlády by s ní mohl mávat, jak by chtěl. Škoda, tak někdy příště.

Jiří Paroubek

Kdo straší a kdo chce válku?

Kdo straší a kdo chce válku?

Jiří Paroubek 

24. ledna 2023
V průběhu minulých jedenácti měsíců, tedy od začátku ruské invaze na Ukrajinu, čelní představitelé současné vládní koalice hovořili nesčetněkrát o tom, že „jsme ve válce“.

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Jiří Paroubek 

19. ledna 2023
Mainstreamová média pravdy a lásky a české pravice jaksi a priori stanovily, že šiřitelem nenávisti v probíhající předvolební kampani je A. Babiš.

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

Jiří Paroubek 

14. ledna 2023
Čvrteční téměř dvouhodinová debata na TV Nova zřejmě přinesla rozuzlení I. kola prezidentské volby. Tedy, kdo postoupí do II.kola.

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Jiří Paroubek 

10. prosince 2022
Alespoň takovou zprávu přinesl server České televize: „Vysoká škola v Kutné Hoře kvůli dluhům zavřela“.

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Jiří Paroubek 

3. prosince 2022
V době, kdy se česká média předstihují v líčení údajného rozvratu Číny v důsledku demonstrací proti covidovým uzávěrám a spekulují o blížícím se konci tamního ústavního uspořádání a vlády,...

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jiří Paroubek 

1. prosince 2022
V dubnu se na Slovensku uskutečnilo rozsáhlé zatýkání a jeho předmětem byla, abych to řekl slovy někdejšího pařížského kata Sansona: „vysoká zvěř“.

Nejčtenější

Myslíte si, že u nás dochází k omezování svobody projevu a k zavádění cenzury?

Ano
transparent.gif transparent.gif
88%
Ne
transparent.gif transparent.gif
12%