Svátek má: Milada

Komentáře

Oběti Čapího hnízda

Po nedělním vystoupení matky Andreje Babiše ml. v televizi Nova je, alespoň pro objektivního pozorovatele, celé dění kolem premiéra Babiše jasné.

Nemusím mít premiéra rád, můžu považovat jeho angažmá v čele vlády za nevhodné s ohledem na jeho probíhající trestní kauzu a mnohonásobný střet zájmů, ale musím vidět věci realisticky a fér. A hlavně musím oddělovat zrno od plev. Pravdu má předseda KSČM Filip, když říká, že kauza mladého Babiše rozjetá duem silně kontroverzních žurnalistů Slonková–Kubík v TV Seznam, nic nového - kromě emocí - nepřinesla.

Aranžéři celé kauzy počkali s jejím zveřejněním měsíc po natočení reportáže skrytou kamerou, protože se domnívali, že A. Babiše by mohly smést pouliční demonstrace v souvislosti s výročím 17. listopadu. S výjimkou Prahy, kde demonstrující proti Babišovi zaplnili spolu s japonskými a německými turisty alespoň z poloviny Staroměstské náměstí, v jiných českých městech se nestalo skoro nic. Jen v Brně zhruba tisícovka protestujících...

Poselství matky A. Babiše ml. v TV Nova v neděli večer bylo dramatické a každý slušný člověk si po tomto sdělení musel odplivnout před TV Seznam a parlamentní opozicí, kteří zjevně využívají nebo spíše zneužívají, duševní indispozice Babiše mladšího.

Komunistům se do destabilizace vlády nechce.

Vývoj v sociální demokracii je mnohem složitější. Kromě předsedy Hamáčka, který se na věc dívá realisticky: Nejlépe by bylo pokračovat ve vládě hnutí ANO a ČSSD bez Andreje Babiše, ale hnutí ANO s tím nebude souhlasit… existuje ve vedení strany skupina lidí, kterou bych pracovně nazval Sobotkovi pohrobci. Ti jsou navázaní na jednoho ze zakladatelů firmy Bison and Rose Růžičku a tedy s jsou s nepřímou vazbou na zkrachovalého uhlobarona a nechvalně známého miliardáře Bakalu.

Místopředseda strany Netolický si dělá co chce. Pokud předseda Hamáček hovoří vybalancovaně, Netolický rovnou vyzývá A. Babiše k podání demise. Netolický dostává prostřednictvím Růžičky ohromný prostor v médiích. Jakýkoliv pšouk na veřejnosti sdělí, objeví se to vzápětí zejména ve vydavatelství, které nechvalně proslulo zneužitím indispozice duševně chorého člověka. A tak ze semináře věnovaného minulý týden 140. výročí založení české sociální demokracie přišlo do médií jen "moudré" vyjádření Netolického, že je třeba se zaměřit na tzv. liberálního voliče. Tento úžasný politologický objev by měl pro ČSSD stejné důsledky, jako stejná politika uplatňovaná tamními korteši v ČSSD v Praze. Tedy ČSSD by se rychle dostala s preferencemi pod 3%. O duu Bernard-Chovanec, což jsou další Růžičkovi koně, už nemá smysl ani hovořit. Nenávist k Babišovi jim zatemňuje mozek.

Mezi poraženými v pátek tedy bude vedle celé české pravice také Chovanec, Netolický a další koně z Růžičkovy stáje. Funkcionáři ČSSD a její poslanci by měli realisticky posuzovat momentální politické možnosti strany. Jedinou možnou strategií ČSSD je v tuto chvíli udržet vládní spolupráci s hnutím ANO. Tento vztah bych charakterizoval výrazem „Čert a Káča“. Káča se čerta drží, dokud to jde, dokud neposílí tak, aby mohla postupovat úspěšně bez spojení s ním. To může být za čtvrt roku, nebo také za rok či za tři roky. V tuto chvíli bych vycházel v politice soc.dem. ze slov legendárního britského premiéra sira Roberta Walpola (byl premiérem dvacet let): „Zachovat klid, zůstat ve funkci a sledovat jak roky plynou“.

Jiří Paroubek

Kdo straší a kdo chce válku?

Kdo straší a kdo chce válku?

Jiří Paroubek 

24. ledna 2023
V průběhu minulých jedenácti měsíců, tedy od začátku ruské invaze na Ukrajinu, čelní představitelé současné vládní koalice hovořili nesčetněkrát o tom, že „jsme ve válce“.

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Jiří Paroubek 

19. ledna 2023
Mainstreamová média pravdy a lásky a české pravice jaksi a priori stanovily, že šiřitelem nenávisti v probíhající předvolební kampani je A. Babiš.

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

Jiří Paroubek 

14. ledna 2023
Čvrteční téměř dvouhodinová debata na TV Nova zřejmě přinesla rozuzlení I. kola prezidentské volby. Tedy, kdo postoupí do II.kola.

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Jiří Paroubek 

10. prosince 2022
Alespoň takovou zprávu přinesl server České televize: „Vysoká škola v Kutné Hoře kvůli dluhům zavřela“.

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Jiří Paroubek 

3. prosince 2022
V době, kdy se česká média předstihují v líčení údajného rozvratu Číny v důsledku demonstrací proti covidovým uzávěrám a spekulují o blížícím se konci tamního ústavního uspořádání a vlády,...

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jiří Paroubek 

1. prosince 2022
V dubnu se na Slovensku uskutečnilo rozsáhlé zatýkání a jeho předmětem byla, abych to řekl slovy někdejšího pařížského kata Sansona: „vysoká zvěř“.

Nejčtenější

Myslíte si, že u nás dochází k omezování svobody projevu a k zavádění cenzury?

Ano
transparent.gif transparent.gif
86%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%