Svátek má: Medard

Komentáře

Neviditelní čeští představitelé ve Francii

Nna internetu jsem si se zájmem přečetl, kterak ministr financí a místopředseda vlády A. Babiš, takto také součást vládní delegace prezidenta Zemana při státní návštěvě Francie, byl prý neomaleně lustrován na pařížském letišti a před tím ještě trpěl v malém sedadle běžného letu letadla ČSA.


Je to skutečná obětavost miliardáře, který ve prospěch práce pro veřejnost nejen odmítne letět prezidentským letadlem společně s prezidentem Zemanem (senátní a komunální volby se přece blíží), ale navíc se ještě spolu s dalšími cestujícími mačká na dětských sedačkách letadla ČSA při letu do Paříže! Jak neuvěřit takovémuto člověku zaujetí pro věc veřejnou, když je při výkonu své funkce pronásledován tolika nepříjemnostmi?

Bylo by zajímavé vědět, jakým způsobem cestoval A. Babiš nedávno do svého sídla v jižní Francii na Azurovém pobřeží, zda to bylo rovněž běžným linkovým letem ČSA, nebo zvolil pohodlnější způsob. Pokud zvolil pohodlnější způsob přepravy, neměl by teď veřejnosti vytírat oči…

Pozorně jsem si dnes přečetl všechny francouzské deníky a musím říci, že jsem zde nenašel jedinou zmínku o našem ministrovi financí. V příloze vidíte titulní stránku jednoho z nejčtenějších francouzských deníků Le Figaro, která je toho důkazem. Na páté straně tohoto deníku jsem našel pouze kratičkou zmínku o naší budoucí eurokomisařce V. Jourové. Bohužel se v denících příliš neobjevuje ani informace o tom, že Elysejský palác navštívil český prezident. A už vůbec se tam neobjevuje selfie fotografie, jež včera s překvapeným prezidentem Hollandem zhotovil A. Babiš.

Francouzští novináři nevěnují návštěvě českého prezidenta žádnou pozornost zřejmě jednoduše proto, že na rozdíl od prezidenta Francie není hlavou výkonné moci, a tudíž jeho návštěvu berou pouze jako společenskou.

Prezident a ministr financí by měli do partnerských zemí, kde je hlavou výkonné moci prezident, premiéra vlády a ministra zahraničí.

Jiří Paroubek

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%