Svátek má: Alois

Komentáře

Neviditelní čeští představitelé ve Francii

Nna internetu jsem si se zájmem přečetl, kterak ministr financí a místopředseda vlády A. Babiš, takto také součást vládní delegace prezidenta Zemana při státní návštěvě Francie, byl prý neomaleně lustrován na pařížském letišti a před tím ještě trpěl v malém sedadle běžného letu letadla ČSA.


Je to skutečná obětavost miliardáře, který ve prospěch práce pro veřejnost nejen odmítne letět prezidentským letadlem společně s prezidentem Zemanem (senátní a komunální volby se přece blíží), ale navíc se ještě spolu s dalšími cestujícími mačká na dětských sedačkách letadla ČSA při letu do Paříže! Jak neuvěřit takovémuto člověku zaujetí pro věc veřejnou, když je při výkonu své funkce pronásledován tolika nepříjemnostmi?

Bylo by zajímavé vědět, jakým způsobem cestoval A. Babiš nedávno do svého sídla v jižní Francii na Azurovém pobřeží, zda to bylo rovněž běžným linkovým letem ČSA, nebo zvolil pohodlnější způsob. Pokud zvolil pohodlnější způsob přepravy, neměl by teď veřejnosti vytírat oči…

Pozorně jsem si dnes přečetl všechny francouzské deníky a musím říci, že jsem zde nenašel jedinou zmínku o našem ministrovi financí. V příloze vidíte titulní stránku jednoho z nejčtenějších francouzských deníků Le Figaro, která je toho důkazem. Na páté straně tohoto deníku jsem našel pouze kratičkou zmínku o naší budoucí eurokomisařce V. Jourové. Bohužel se v denících příliš neobjevuje ani informace o tom, že Elysejský palác navštívil český prezident. A už vůbec se tam neobjevuje selfie fotografie, jež včera s překvapeným prezidentem Hollandem zhotovil A. Babiš.

Francouzští novináři nevěnují návštěvě českého prezidenta žádnou pozornost zřejmě jednoduše proto, že na rozdíl od prezidenta Francie není hlavou výkonné moci, a tudíž jeho návštěvu berou pouze jako společenskou.

Prezident a ministr financí by měli do partnerských zemí, kde je hlavou výkonné moci prezident, premiéra vlády a ministra zahraničí.

Jiří Paroubek

Fialova servilita

Fialova servilita

Jiří Paroubek 

5. června 2024
Občas stojí za to se ohlédnout za vývojem národů podobných tomu našemu a zkusit hledat pozitivní příklady, od kterých není špatné odkoukat, jak vést národ k prosperitě.

Skončete tu podělanou válku!

Skončete tu podělanou válku!

Jiří Paroubek 

28. května 2024
Poprvé od ukončení jednání o míru na Ukrajině mezi Ruskem a Ukrajinou v Turecku před dvěma lety, které ukončil rázným zásahem válkychtivý britský ministr zahraničních věcí Boris Johnson neblahé paměti.

Prezidentova recidiva: zavedení eura

Prezidentova recidiva: zavedení eura

Jiří Paroubek 

24. května 2024
Tak jako vždy, na stránkách Seznam Zprávy dávají prostor prezidentu Pavlovi s velmi kontroverzním tématem. Prezident znovu prosazuje zavedení eura. Prý bychom se měli smířit s realitou.

Pokles? Kdepak! Růst … potíží

Pokles? Kdepak! Růst … potíží

Jiří Paroubek 

22. května 2024
Na zemědělství se hodí stařičký vtip, že potíže růstu vystřídal růst potíží. Ty staré jsou stále naléhavější, a do toho dorazily ještě nové.

Vzplála na Ukrajině poslední bitva?

Vzplála na Ukrajině poslední bitva?

Jiří Paroubek 

14. května 2024
Headliny českých mainstreamových médií u článků, které informují o situaci na Ukrajině, jsou děsuplné. A téměř obnažují pravý stav věcí na ukrajinském bojišti.

Proč se k tomu snižují?

Proč se k tomu snižují?

Jiří Paroubek 

8. května 2024
Když jsem si o víkendu přečetl některé články v denním tisku, věnované osvobození republiky před 79 lety, nevycházel jsem z údivu.