Svátek má: Stanislava

Komentáře

Němcová by měla měřit stejným metrem

Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová se včera celkem rozvášnila, když se dozvěděla, že o žádosti policie na zbavení imunity poslankyně a místopředsedkyně sněmovny za TOP 09 Vlasty Parkanové vědí novináři dříve, nežli ona sama.


Miroslava Němcová bude prý nyní žádat řádné prošetření a potrestání. Hovořila také něco o pořádku v této zemi. Paní Němcová však neměří stejným metrem...
 
Jsem přesvědčen, že v kauze Davida Ratha jsme svědky mnohem závažnějších úniků z policejních spisů a odposlechů. Kéž by paní Němcová byla stejně razantní i v tomto případě, kdy navíc dochází k poškozování všech obviněných bez ohledu na to, jaké trestné činy mohli spáchat. Tyto úniky navíc nemusí nutně být od policie, ale například také od státních zástupců, což může být problém pro další důvěryhodnost české justice.
 
Pokud tedy Miroslava Němcová volá po potrestání těch, kteří o dnešní žádosti policie řekli dříve novinářům, nežli jí samotné, měla by stejně razantně požadovat i potrestání naprosto nevídaných úniků informací v kauze Davida Ratha. A chce-li mít paní Němcová v zemi pořádek, může začít sama u sebe a odpovědět na můj jí veřejně položený dotaz, a totiž, kdo jí poskytoval právní rady, když se tak rychle rozhodovala o vydání Davida Ratha soudu.
 
Jiří Paroubek
 

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%