Svátek má: Milada

Komentáře

Mirek Topolánek na DVTV řádil

Mirek Topolánek, tak jako mnoho jiných lidí u nás, je poněkud posedlý A. Babišem.

V televizi DVTV proto rozvíjel myšlenky, proč vlastně A. Babiš vstoupil do politiky. A jeden z těch Topolánkových důvodů je podle mě velmi úsměvný. Je to ten údajný důvod, že v roce 2011 se stal ministrem vnitra Jan Kubice, nechvalně proslulý tzv. Kubiceho zprávou, která fantazírovala o údajném propojení tehdejší sociální demokracie s organizovaným zločinem.

Vůbec nic z tzv. Kubiceho zprávy se nikdy neprokázalo. Žádné z těch nehorázných obvinění, která Jan Kubice a jeho podařený tým předhodili české veřejnosti pár dní před červnovými volbami do Sněmovny v roce 2006, se neprokázalo. Ale M. Topolánek se k tomu připomenutím Kubiceho vrací.

V každém případě se Česká republika v roce 2011 projevila jako banánová republika, když byl policejní důstojník s nevalnou kvalifikací, který v roce 2006 hrubým způsobem ovlivnil výsledek voleb, posléze jmenován ministrem vnitra v Nečasově vládě. Tedy ministrem v resortu, který by měl hlídat zákonnost....

M. Topolánek fantazíruje o tom, že Jan Kubice vyšetřoval v souvislosti s vraždou Mrázka také A. Babiše. A že to byl A. Babiš, jehož impérium z vraždy Mrázka prý profitovalo. Přiznám se, že do té chvíle, než byl údajný kmotr Mrázek v lednu 2006 kýmsi zastřelen, jsem vůbec netušil, kdo to údajný Capo di Tutti Capi českého organizovaného zločinu Mrázek vlastně je. A to jsem byl tehdy předsedou vlády… Řeknu to slušně: role Mrázka, pokud jde o řízení organizovaného zločinu v Česku, byla poněkud přeceňována.

M. Topolánek tuto podivnou kartu vytahuje proto, aby s ní hrál, místo aby řekl, že vznik jeho vlády byl umožněn za prvé nezákonným zveřejněním nezákonné tzv. Kubiceho zprávy pár dní před sněmovními volbami a za druhé „získáním“ dvou a postupně čtyř přeběhlíků do řad pravicové koalice. Ti umožnili vznik a dvouapůlletou existenci Topolánkovy vlády. Ať je M. Topolánek rád, že nikoho zatím nenapadlo tyto podivné machinace pravicové vlády rozkrýt.

Tyto metody byly prostě nefér a nechutné a mluvit dnes o hlavních aktérech Kubiceho zprávy jako o správňácích a Mircích Dušínech je minimálně nevkusné.

Konečně, je vcelku lhostejné, proč A. Babiš vstoupil do politiky. A kdyby po něm poptávka nebyla, jistě by se svou stranou – hnutím nebyl tak úspěšný. Jeho úspěch se dostavil především v důsledku chyb tradičních politických stran, které na něj nestačily…

Jiří Paroubek

Kdo straší a kdo chce válku?

Kdo straší a kdo chce válku?

Jiří Paroubek 

24. ledna 2023
V průběhu minulých jedenácti měsíců, tedy od začátku ruské invaze na Ukrajinu, čelní představitelé současné vládní koalice hovořili nesčetněkrát o tom, že „jsme ve válce“.

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Kdo vlastně vede kampaň plnou nenávisti?

Jiří Paroubek 

19. ledna 2023
Mainstreamová média pravdy a lásky a české pravice jaksi a priori stanovily, že šiřitelem nenávisti v probíhající předvolební kampani je A. Babiš.

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

K.O. pro prezidentské kandidáty vlády

Jiří Paroubek 

14. ledna 2023
Čvrteční téměř dvouhodinová debata na TV Nova zřejmě přinesla rozuzlení I. kola prezidentské volby. Tedy, kdo postoupí do II.kola.

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Jiří Paroubek 

10. prosince 2022
Alespoň takovou zprávu přinesl server České televize: „Vysoká škola v Kutné Hoře kvůli dluhům zavřela“.

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Prezident Evropské rady navštívil Peking

Jiří Paroubek 

3. prosince 2022
V době, kdy se česká média předstihují v líčení údajného rozvratu Číny v důsledku demonstrací proti covidovým uzávěrám a spekulují o blížícím se konci tamního ústavního uspořádání a vlády,...

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

Jiří Paroubek 

1. prosince 2022
V dubnu se na Slovensku uskutečnilo rozsáhlé zatýkání a jeho předmětem byla, abych to řekl slovy někdejšího pařížského kata Sansona: „vysoká zvěř“.

Nejčtenější

Myslíte si, že u nás dochází k omezování svobody projevu a k zavádění cenzury?

Ano
transparent.gif transparent.gif
85%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%