Svátek má: Jaromír

Komentáře

Mičurinství Nečasovy vlády nebere konce

Jedním z hlavních předvolebních hitů pravicových stran v čele s TOP 09 a ODS byl slib nezvyšování daní.


Moje osoba byla před volbami v roce 2010 vykreslována v obludáriích, neboť jsem údajně chtěl řešit ekonomické problémy země místo reforem zvyšováním daní. I díky této volební lži nakonec vznikla Nečasova korupční vláda boje proti střední třídě a příjmově slabším.

Ministr Kalousek a vlastně i celá Nečasova vláda v těchto dnech jen potvrzuje svou naprostou nekoncepčnost a bezradnost v hospodářské politice státu. A to způsobem, který nemá nikde ve světě obdoby.

Fiskální politika a určení výše daní jsou ty nejzákladnější parametry umění vládnout a hospodařit. Změny v DPH, které vláda v loňském roce připravila, byly již tenkrát podrobeny kritice. Jde jen o nekoncepční látání děr v rozpočtu, které si Nečasova vláda svými předchozími nesmyslnými kroky způsobila sama.

Že jde i nyní o jasně nepřipravené a neprojednané kroky hovoří i zmatené veletoče v komentářích ministra Kalouska k výsledkům včerejší porady ekonomických ministrů, kdy Kalousek nejprve tvrdil, že se ministři dohodli na zvýšení sazby daně z příjmu fyzických osob, aby to posléze dementoval.

Vláda bude opět zdražovat - potraviny, vodu, léky, knihy, noviny, zdravotnické prostředky, zboží pro osobní užívání nemocnými (pomůcky pro slepce – počítače a další pomůcky pro neslyšící, manipulační stroje pro těžce zdravotně postižené osoby), dětské oblečení a obuv, dětské sedačky, dětské pleny atd. Zkrátka všechno.

Bude se zvyšovat DPH, budou se omezovat sociální služby, důchody porostou pomaleji (reálně budou dokonce klesat), stát přísněji zdaní drobné živnostníky. O tom už ministři Nečasovy vlády mluví otevřeně, je to vlastně už rozhodnuto. Když ale přijde řeč na elementární daňovou spravedlnost, tedy na férové daně – tedy na zavedení progresivního zdanění – je to prý zatím věc dalšího jednání. To je naprosto skandální!

O daňové slevy a bonusy možná přijdou i drobní živnostníci, pokud budou nadále uplatňovat daňový paušál. I to je látání děr v rozpočtu v situaci, kdy rozpad systému zdanění OSVČ nezpůsobili živnostníci, ale mj. osoby s mnoha milionovými příjmy, jako jsou advokáti, poradci, konkurzní správci či exekutoři. Ti se také vydávají za drobné živnostníky. Těm ztráta pár korun daňové slevy vůbec neublíží, ale zachovají si neférově nízké zdanění svých milionů. Poctivý drobný živnostník to přece zaplatí.

Jaké budou dopady vládních záměrů do rodinných rozpočtů? Průměrná rodina bude mít v příštím roce zhruba o 1.200,- korun měsíčně méně. Přitom již letošní dopad byl přibližně ve výši minus 3.000,- Kč. Hrozné na tom je, že tyto absolutní hodnoty doléhají především na příjmově slabší skupiny a střední třídu. Zejména na důchodce, zdravotně postižené, matky samoživitelky, rodiny státních zaměstnanců, mladé rodiny s dětmi atd. Ministrům roční snížení příjmu nepřijde nijak drastické, ale pro zmíněné sociální skupiny bude likvidační.

Vláda už konečně musí přijít s jasnou dlouhodobou koncepcí, která bude mít prorůstový charakter, která oživí vnitřní trh a která vrátí prosperitu naší zemi. Národní socialisté jako jediní s takovým plánem přišli již na podzim minulého roku!

Jiří Paroubek


Kolaps zdravotnictví a popletený strejda

Kolaps zdravotnictví a popletený strejda

Jiří Paroubek 

18. září 2023
Naše zdravotnictví se potýká s několika zásadními problémy, které dopadají na všechny pacienty. Ministr Válek, vystupující jako popletený strejda, si s tím ani náznakem neví rady.

Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

Jiří Paroubek 

13. září 2023
Nechci své články bulvarizovat, ale v tomto případě vycházím z článku zcela bulvárního charakteru, zveřejněného na jinak seriózně se tvářícím Seznam Zprávy, novinářů Dolejšího a Stuchlíkové.

Skandální pokles reálných mezd v posledních dvou letech

Skandální pokles reálných mezd v posledních dvou letech

Jiří Paroubek 

6. září 2023
Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil informaci, která na první pohled nezní špatně. Průměrná mzda v Česku překročila 43 tisíc korun.

Negativní vizitka české vlády: pokračující pokles porodnosti

Negativní vizitka české vlády: pokračující pokles porodnosti

Jiří Paroubek 

23. srpna 2023
Pokles porodnosti se v Česku projevoval už v roce 2022, kdy došlo meziročně k jejímu snížení o 12 tisíc živě narozených dětí.

Voják i soudce jsou pilíře režimu

Voják i soudce jsou pilíře režimu

Jiří Paroubek 

13. srpna 2023
Debata je dnes vlastně o tom, zda Senátem již schválený prezidentův nominant Fremr odstoupí z nominace do Ústavního soudu (ÚS)...

Hledání zrádců a nepřímých viníků neúspěšné protiofenzivy

Hledání zrádců a nepřímých viníků neúspěšné protiofenzivy

Jiří Paroubek 

11. srpna 2023
Situace na ukrajinském bojišti se nevyvíjí zrovna podle přání a představ Západu a stresovaných českých (pravicových) politických elit i médií.

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: