Svátek má: Markéta

Komentáře

Mičurinství Nečasovy vlády nebere konce

Jedním z hlavních předvolebních hitů pravicových stran v čele s TOP 09 a ODS byl slib nezvyšování daní.


Moje osoba byla před volbami v roce 2010 vykreslována v obludáriích, neboť jsem údajně chtěl řešit ekonomické problémy země místo reforem zvyšováním daní. I díky této volební lži nakonec vznikla Nečasova korupční vláda boje proti střední třídě a příjmově slabším.

Ministr Kalousek a vlastně i celá Nečasova vláda v těchto dnech jen potvrzuje svou naprostou nekoncepčnost a bezradnost v hospodářské politice státu. A to způsobem, který nemá nikde ve světě obdoby.

Fiskální politika a určení výše daní jsou ty nejzákladnější parametry umění vládnout a hospodařit. Změny v DPH, které vláda v loňském roce připravila, byly již tenkrát podrobeny kritice. Jde jen o nekoncepční látání děr v rozpočtu, které si Nečasova vláda svými předchozími nesmyslnými kroky způsobila sama.

Že jde i nyní o jasně nepřipravené a neprojednané kroky hovoří i zmatené veletoče v komentářích ministra Kalouska k výsledkům včerejší porady ekonomických ministrů, kdy Kalousek nejprve tvrdil, že se ministři dohodli na zvýšení sazby daně z příjmu fyzických osob, aby to posléze dementoval.

Vláda bude opět zdražovat - potraviny, vodu, léky, knihy, noviny, zdravotnické prostředky, zboží pro osobní užívání nemocnými (pomůcky pro slepce – počítače a další pomůcky pro neslyšící, manipulační stroje pro těžce zdravotně postižené osoby), dětské oblečení a obuv, dětské sedačky, dětské pleny atd. Zkrátka všechno.

Bude se zvyšovat DPH, budou se omezovat sociální služby, důchody porostou pomaleji (reálně budou dokonce klesat), stát přísněji zdaní drobné živnostníky. O tom už ministři Nečasovy vlády mluví otevřeně, je to vlastně už rozhodnuto. Když ale přijde řeč na elementární daňovou spravedlnost, tedy na férové daně – tedy na zavedení progresivního zdanění – je to prý zatím věc dalšího jednání. To je naprosto skandální!

O daňové slevy a bonusy možná přijdou i drobní živnostníci, pokud budou nadále uplatňovat daňový paušál. I to je látání děr v rozpočtu v situaci, kdy rozpad systému zdanění OSVČ nezpůsobili živnostníci, ale mj. osoby s mnoha milionovými příjmy, jako jsou advokáti, poradci, konkurzní správci či exekutoři. Ti se také vydávají za drobné živnostníky. Těm ztráta pár korun daňové slevy vůbec neublíží, ale zachovají si neférově nízké zdanění svých milionů. Poctivý drobný živnostník to přece zaplatí.

Jaké budou dopady vládních záměrů do rodinných rozpočtů? Průměrná rodina bude mít v příštím roce zhruba o 1.200,- korun měsíčně méně. Přitom již letošní dopad byl přibližně ve výši minus 3.000,- Kč. Hrozné na tom je, že tyto absolutní hodnoty doléhají především na příjmově slabší skupiny a střední třídu. Zejména na důchodce, zdravotně postižené, matky samoživitelky, rodiny státních zaměstnanců, mladé rodiny s dětmi atd. Ministrům roční snížení příjmu nepřijde nijak drastické, ale pro zmíněné sociální skupiny bude likvidační.

Vláda už konečně musí přijít s jasnou dlouhodobou koncepcí, která bude mít prorůstový charakter, která oživí vnitřní trh a která vrátí prosperitu naší zemi. Národní socialisté jako jediní s takovým plánem přišli již na podzim minulého roku!

Jiří Paroubek


Západ dělá ve Švýcarsku účet bez hostinského…

Západ dělá ve Švýcarsku účet bez hostinského…

Jiří Paroubek 

16. června 2024
Dalším příkladem celkem zbytečné arogance Západu je švýcarský summit, jehož se zúčastní údajně 90 států nebo mezinárodních organizací. A který se bude věnovat míru na Ukrajině podle ukrajinských not

Fialova servilita

Fialova servilita

Jiří Paroubek 

5. června 2024
Občas stojí za to se ohlédnout za vývojem národů podobných tomu našemu a zkusit hledat pozitivní příklady, od kterých není špatné odkoukat, jak vést národ k prosperitě.

Skončete tu podělanou válku!

Skončete tu podělanou válku!

Jiří Paroubek 

28. května 2024
Poprvé od ukončení jednání o míru na Ukrajině mezi Ruskem a Ukrajinou v Turecku před dvěma lety, které ukončil rázným zásahem válkychtivý britský ministr zahraničních věcí Boris Johnson neblahé paměti.

Prezidentova recidiva: zavedení eura

Prezidentova recidiva: zavedení eura

Jiří Paroubek 

24. května 2024
Tak jako vždy, na stránkách Seznam Zprávy dávají prostor prezidentu Pavlovi s velmi kontroverzním tématem. Prezident znovu prosazuje zavedení eura. Prý bychom se měli smířit s realitou.

Pokles? Kdepak! Růst … potíží

Pokles? Kdepak! Růst … potíží

Jiří Paroubek 

22. května 2024
Na zemědělství se hodí stařičký vtip, že potíže růstu vystřídal růst potíží. Ty staré jsou stále naléhavější, a do toho dorazily ještě nové.

Vzplála na Ukrajině poslední bitva?

Vzplála na Ukrajině poslední bitva?

Jiří Paroubek 

14. května 2024
Headliny českých mainstreamových médií u článků, které informují o situaci na Ukrajině, jsou děsuplné. A téměř obnažují pravý stav věcí na ukrajinském bojišti.

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?