Svátek má: Marián

Komentáře

Městský soud, MfD – a Babiš se směje

Stále jasněji se ukazuje, že Městský soud v Praze v kauze jeho náhrad rozhodl politicky. Kdo jen mu asi poskytuje krytí? Z mého hlediska není složité zjistit, kdo za tím stojí.

Soud skandálně rozhodl o tom, že ČSSD advokátu Altnerovi zaplatí 18 milionů korun odměny za zastupování ČSSD v kauze určení vlastnictví Lidového domu, a vypálil jí sankční úroky více než 300 milionů korun, tedy více než patnáctinásobek výše odměny (!). A to vše také proto, že české soudy kauzu ČSSD vs. Altner soudí neuvěřitelných šestnáct let.

Likvidační kroky Městského soudu vůči ČSSD

Městský soud, poté, co naprosto skandálně a v rozporu s dosavadními verdikty, rozhodl v Altnerův prospěch nyní ve všem, co je nevýhodné pro ČSSD, až neuvěřitelně spěchá. A naopak v tom, co je výhodné pro odpůrce (prodlení rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci dovolání ČSSD), dává neuvěřitelný časový prostor. To je spravedlnost jako někde v Zimbabwe.

Jen pro dokreslení. Rozsudek, který obvykle českými soudy bývá vyhotoven za měsíc až dva, rozeslal tentokrát soud již za pět dnů. Snad s nadějí, že si ČSSD nebude moci zajistit financování z bankovních zdrojů a že velmi rychle upadne do insolvence a od chaosu. To je útok nejen na ČSSD, ale hlavně na demokratický politický systém. A každý si musí klást otázku, kdo na tom má zájem.

Altner navíc dostal od Městského soudu 30 dnů na to, aby se vyjádřil k dovolání, které ČSSD podává k Nejvyššímu soudu, ačkoliv obvyklá lhůta bývá poloviční. To je opět zcela skandální. Tentokrát už jde o to, aby se během delší doby, která uplyne mezi rozhodnutím Městského a Nejvyššího soudu, ČSSD déle vařila ve vlastní šťávě a aby tato strana dennodenně musela čelit řečem o insolvenci, o exekutorech, o platební neschopnosti, a tím ztrácela kredit. I to je útok nejen na ČSSD, ale na celý politický systém a opět se vkrádá otázka, kdo na tom má zájem.

MfD se nepokrytě raduje

Hledat linku mezi skandálním rozhodnutím Městského soudu a Babišem, který má zájem na rozbití stávajícího systému politických stran nebylo až tak složité. Ve včerejším článku „5 924 dni ke spravedlnosti s otazníkem“ ředitele redakce MfD Daniela Málka byly v tomto směru vyjádřeny jasné soudy.

Byl veleben rozsudek městského soudu, pan redaktor říhal nadšením nad světskou spravedlností, která konečně dohnala nikoli bezdomovce, ale nejsilnější vládní stranu. Marketingoví odborníci A. Babiše to tentokrát přehnali. Z článku, který je ouverturou článkům, jež budou v příštích týdnech, až do rozhodnutí soudu, následovat, bude vytvářeno veřejné mínění v tom směru, že přeci nezávislý soud rozhodl a že takové rozhodnutí je třeba respektovat.

Pan ředitel redakce nevidí nic skandálního na tom, že tzv. příslušenství, které má ČSSD platit za neschopnost českých soudů v čas rozhodnout, má být více než 15násobkem odměny, která podle rozhodnutí soudu přísluší Altnerovi.

Špičky ČSSD jsou zřejmě v posledních dnech v takovém šoku, že nedokázaly správně rekognoskovat směr, z kterého útok přichází. Směr je jasný. Jediný, kdo má zájem na tom rozbít ČSSD a v první chvíli ji výrazně oslabit, je A. Babiš. Odtud vítr vane. To, že M. Zemanovi nebude vadit politické zničení Sobotky a jeho skupiny ve vedení ČSSD, je také zřejmé. A to, že může být zcela zničena strana s téměř 140leotu historií, která více či méně vždy hájila zájmy širokých vrstev občanů a čs. státu, to už je oběma pánům jedno. Hrají jen své hry.

Jeden chce být premiérem, i když všichni soudní lidé musí vidět, jak je jeho hnutí slabé jako čaj a jak destabilizuje situaci ve všech větších a velkých městech republiky, počínaje Prahou, kde je díky politice ANO vedení Prahy zcela neakceschopné, přes Brno, Ostravu, až k dalším městům.

Jiří Paroubek

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Jiří Paroubek 

26. února 2023
V minulém týdnu byla na Městském soudu v Praze zaregistrována občanská iniciativa (spolek) Nespokojení, z. s.

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%