Svátek má: Jaromír

Komentáře

Konečné řešení ruské otázky

Scénář 1: Vzájemné provokace vyvrcholí konvenčním střetnutím. Jeho výsledek předpokládají vojenští odborníci vcelku velmi podobně.

Ukrajina bude poražena, a není vyloučeno její rozdělení. To jediné  by dávalo ruskému útoku nějaký smysl. Vleklá, vyčerpávající válka se pravděpodobně konat nebude. Může se ale stát, že úmyslně nebo omylem přeroste v jaderný konflikt. Připadá mi, že se toto nebezpečí velmi podceňuje. Přítomnost jiných armád je ale v tomto ohledu mimořádný hazard. Už několikrát jsme měli štěstí, že jsme se vzájemně nevyhubili. Stále je dost raket a bomb na mnohonásobné zničení života na této Zemi. Tak dlouho sedíme na raketě, že jsme si zvykli a nevěříme, že může vybuchnout. Ale ona může.  

Scénář 2:Jak jedna jaderná bomba bouchne, nikdo to nezastaví. Ti, co by takovou válku přežili, pokud by se nějací vůbec našli, se nikdy nedozví, kdo s tím začal a kdo vyhrál. Skupina těch, co vydělávají na každé válce, by v okamžiku prozření, už nedokázala vývoj změnit. Stíny z jaderných klobouků pak způsobí globální ochlazení. Tato radikální a rychlá změna klimatu je patrně důvodem naprostého mlčení vyspělého ekologického Západu ke všem válečným hrozbám. Válka jim nevadí. První tank na baterky je určitě nadchne.Scénář 3: Že se po vzájemném pošťuchování vrátí vojska po nějaké přijatelné dohodě do kasáren a zemí, je málo pravděpodobné, proto že :
  • Ukrajina – tedy skupina co právě vládne – válku potřebuje, protože doufá, že jí to pomůže udržet se u moci, a zabránit tomu, aby se země rozdělila na několik částí.
  • USA – vláda potřebuje po úprku z Afganistanu a rozvratu doma konečně nějaký úspěch, ale ne za cenu zničení USA. Ztratit vliv na Ukrajině by byl další velký politický neúspěch.
  • EU – válku nepotřebuje, ale znudění Evropané touží po dobrodružství – mír je nuda, lid chce chléb a hry. Válka na Ukrajině by mohla také odvádět pozornost, fungovat jako pojistný ventil a snížit nebezpečí občanské války v některých zemích.

Nejvíc si přejí mír asi Rusové, proto, že válka jim nic nepřinese, ani nevyřeší. Kacířská a pro mnoho lidí u nás zcela nepřijatelná věta. Mnozí ukrajinští muži by možná raději bojovali třeba v našich firmách za vyšší mzdu než doma za vyšší hodnost. Možná ale v sobě mají touhu našich dědů po tom, aby jim ten kus země, kterému říkají Ukrajina, skutečně patřil a jsou ochotni o něj bojovat, ale možná jsou jen bezmocnými a naštvanými loutkami v boji o moc ve státě. Snaha ukrajinské vlády vyvolat konflikt, který má potenciál ohrozit celý svět, jen pro dosažení cílů své mocenské skupiny, to je nezodpovědné a neodpustitelné. Pokud chceme my opravdu pomoci Ukrajině a ne se jen zalíbit USA, umožněme jim u nás práci. Tím prospějeme i sobě!

Mám strach, že evropská veřejnost sleduje dění na Ukrajině jako počítačovou hru. Jako by vůbec nechápala nebezpečí, ale těšila se na barevné reportáže z bojiště. Generace mužů a žen, které prožily  2. světovou válku, vymřely. Současná populace se války nebojí. Tato společenská nálada je možná tou největší dnešní hrozbou pro mír v Evropě. Hrozí nám, že se z vysněného „konečného řešení ruské otázky,“ stane konečné řešení pro nás všechny!

Karel PetříkNe, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Karel Petřík 

8. srpna 2023
Když z každé budovy, na které vlaje ukrajinská vlajka, odejde na Ukrajinu jeden náš odhodlaný občan nebo občanka, vytvoříme možná docela slušný oddíl.

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: