Svátek má: Marián

Komentáře

Kdo jsou skuteční přátelé lidu?

Prezident republiky varoval ve svém krátkém televizním projevu na jedné straně vpřed podceňováním pandemie koronaviru, na druhé straně před panikou.

Poděkoval také všem, kteří se snaží pomoci státu, celé společnosti i jednotlivým občanům v nelehké situaci například výrobou roušek apod..

Projev prezidenta byl oprávněně kritický ve vztahu k opozici. Senát, jako jakýsi hlavní mluvčí opozice v zemi,  vážně kárá vládu, že zanedbala boj proti koronaviru. A pánové z opozice to myslí opravdu vážně. Ne, že by se o některých opatřeních, které vláda přijala nebo také nepřijala nedalo diskutovat a ne že by se nedaly věci řešit jinak. Ale všichni museli vědět, že tím hlavním problémem, který vláda v tuto chvíli má, stejně jako ostatně  celá Evropa, jsou nedostatečné zásoby potřebného zdravotnického materiálu, tzn. v první řadě roušek a respirátorů.


To, že v EU jsou jen čtyři státy, které dokážou vyrábět ve větším množství tyto prostředky tak, aby mohly zásobovat i jiné státy EU, není tak úplně chybou naší  vlády.

Těžko mohla vláda předem  počítat s výskytem pandemie, která nemá v moderních dějinách Evropy obdoby. Zaplať pánbůh,  Číňané, kteří zvládli první nápor pandemie v provincii Chu-pej, začali řešit i tento problém. Začali ve velkém vyrábět pro všechny potřebný  zdravotnický materiál. Je to jen dobře, že se podařilo prezidentovi a díky jeho vlivu v Číně, lidem kolem něj včetně ministra vnitra Hamáčka,  dopravit do země z Číny potřebný chybějící zdravotnický materiál. To neznamená, že celý problém s chybějícími rouškami, respirátory atd. je již definitivně  vyřešen. Pokud k nám během dneška a zítřka  dorazí letadla z Číny, naplněná potřebným materiálem, budeme z nejhoršího venku.

Těžko lze chápat v této situaci  lidi jako jsou generál Pavel, či generál Šedivý, kteří blábolí cosi o tom, že tím, co Čína dělá - tedy dodávka chybějícího zdravotnického materiálu zemi ve velké nouzi – může ovlivnit českou veřejnost ve vztahu k Číně.


Je to dost pravděpodobné a je to jen dobře, neboť v dnešním světě není vůbec potřeba nikoho ostrakizovat, vylučovat z mezinárodního společenství. A už vůbec ne Čínu. Oba dva páni generálové jen předvedli politický fanatismus, který je zdobí už hodně dlouho. A pokud si takhle ti různí Kolářové, Pekarové a další představují ten správný, „tolerantní“ příklad politika, který by "spojoval" společnost, pak já mám úplně jinou představu o intoleranci.

Pokud stát, společnost a čeští občané potřebují zdravotnický materiál a je-li možné jej získat v Číně, není jediný důvod jej odmítat. Oba generálové si nevidí na špičku nosu.


Jiří Paroubek

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Jiří Paroubek 

26. února 2023
V minulém týdnu byla na Městském soudu v Praze zaregistrována občanská iniciativa (spolek) Nespokojení, z. s.

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%