Svátek má: Květa

Komentáře

„KACHLOVKA“ – my a Evropa

Naši politici a samozřejmě i političky zase předvádějí své odhodlání pomáhat při vybojování míru.


Ruský agresor znovu potvrdil svou brutalitu a o ruské vině v poškozené KACHOVCE nikdo z našich vládních politiků a europoslanců nepochybuje. Lstiví Rusové si sami zaplavili obsazené území i se vším, co mělo zabránit ukrajinským vojákům v přechodu řeky a následném vítězném postupu na Krym. Přišlo by mi logické, že toto zaplavení udělají Rusové až právě v tuto chvíli a ze zoufalství zničí část hráze, aby ukrajinským vojákům této snaze zabránili. Ukrajinské ostřelování hráze přehrady mělo patrně celou tu dobu znamenat pouze to, že mají dostatek munice a že ji vlastně vůbec nechtějí poškodit. Asi žádného politika či reportéra vůbec nenapadlo, že by to střílení na přehradu mohlo způsobit nějaký problém Ukrajincům na východním obsazeném břehu.7.6. večer na CNN PRIMA NEWS v pořadu 360° předvedl pan europoslanec Pospíšil brilantní hysterický záchvat správného Evropana, když také mezi jiným vykřičel, že za katastrofu může Putin i v případě, že ji způsobilo ukrajinské poškození hráze. Prostě je třeba věc vidět především správně politicky. A čeho že to byl tento pán kdysi ministrem?

Myslím, že diplomaté se snaží najít řešení bez ohledu na překážky a fanatici bez ohledu na oběti na obou stranách. Nějak nevidím dnes mezi těmi, co rozhoduji, ty první. Za to těch druhých, kteří nebudou váhat položit naše životy, vidím plno. Bohužel i velká část těch, jejichž životy mají být položeny, se domnívá, že to je jediná cesta k míru. Možná, že právě tento přístup západních a našich politiků určí pro všehoschopného Putina jedinou cestu pro jednání, a to použití jaderných zbraní – ať si Západ konečně vybere jednání - nebo smrt.

Karel Petřík
 

Dostaneme, co si zasloužíme

Dostaneme, co si zasloužíme

Karel Petřík 

7. června 2024
Mozky vládních politiků přes média zvrací své vize světlých zítřků a vítězství EU svým voličům s vírou, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou.

Ještě jsme Češi žijící v Evropě, ne Evropané  žijící v Česku

Ještě jsme Češi žijící v Evropě, ne Evropané žijící v Česku

Karel Petřík 

30. května 2024
Miliony z nás si to při poslechu nebo zpěvu písně: Kde domov můj,…. pod vítěznou vlajkou hokejového mistrovství znovu připomnělo.

Neprobouzejme v dětských duších děsy a v našich běsy

Neprobouzejme v dětských duších děsy a v našich běsy

Karel Petřík 

20. května 2024
Ing. Alexandra Udženia konstatuje, že dětí s bolavou duší u nás přibývá. Proč? Většina z nich má víc, než na co si vzpomene. V čem je tedy problém a co zraňuje dětskou duši?

Jindřich Rajchl pozván do ČT a CNN Prima. Nevídané.

Jindřich Rajchl pozván do ČT a CNN Prima. Nevídané.

Karel Petřík 

14. května 2024
Netuším kdo, nebo co to způsobilo, ale nepodezřívám tyto TV ze snahy šířit jeho myšlenky a názory.

Co po nás zůstane?

Co po nás zůstane?

Karel Petřík 

4. května 2024
Můj děda byl po mamince Němec. Kdyby se stejně jako někteří jeho bratři přihlásil za války k Němcům, nemohl bych se narodit, i kdyby válku přežil.

Prezident USA mění tradice a školí křesťany. Kam jdeme?

Prezident USA mění tradice a školí křesťany. Kam jdeme?

Karel Petřík 

3. dubna 2024
Vyhlásil chvíle LGBT slávy v den největšího křesťanského svátku. Protestujícím sdělil, že jsou šiřitelé nenávisti k bližním, zrádci nových hodnot.