Svátek má: Marián

Komentáře

K čemu je to dobré?

Petr Nečas se dostal do čela ODS poté, co se tato strana pár týdnů před volbami do sněmovny nevybíravým způsobem zbavila svého předsedy M. Topolánka. P

Pravicová a zejména bakalovská média líčila Nečase jako „pana Čistého“, který vlastně - kde se vzal, tu se vzal - je novým fenoménem české politiky.

Média jej vykreslila jako člověka, který bude vlastně ozdobou české politiky a ač v ní působil od začátku 90. let (ostatně jako třeba  Kalousek a Schwarzenberg), nestal se v nechutné volební kampani, která přecházela sněmovním  volbám v roce 2010,  dinosaurem, jako například já, který jsem byl ve vrcholné politice pět let. Prostě dinosauři se vyráběli jaksi účelově.

Poté, co sociální demokracie zvítězila ve volbách do sněmovny  s výsledkem 22,2% hlasů, jsem jako předseda ČSSD  okamžitě odstoupil.  Neměl jsem totiž vůbec chuť začít jednat o ustavení možné vládní koalice s Věcmi veřejnými. Věděl jsem, že by uzavření případné dohody o vládní spolupráci s touto stranou a s podporou komunistů, bylo pro sociální demokracii naprostou katastrofou. Nicméně Nečas se Swarzenbergem se touto cestou klidně vydali...

Přitom museli vědět, kdo z pozadí Věci veřejné řídí a jaké jsou jeho zájmy. Nečasova vláda po dobu své existence v permanentní krizi. Premiér nedokázal řešit vztahy mezi členy koalice a ta se mu rozpadala pod rukama, až se dostala po třech letech do situace, kdy přestala mít ve sněmovně většinu. Působení Nečasovy vlády bylo ukončeno ostudným zásahem těžkooděnců přímo na Úřadu vlády.Smutné je, že z tehdejší argumentace představitelů Vrchního státního zastupitelství v Olomouci se vlastně nic podstatného neprokázalo a tak v síti policie a státního zastupitelství uvízla vlastně jen někdejší šéfka premiérova sekretariátu Jana Nagyová, nyní Nečasová.

Je smutné vidět, jak tuto ženu vláčí k soudním jednáním. Tentokrát v kauze údajného vyzrazení utajované zprávy BIS. Jindy zase v kauze  darovaných kabelek atd. Soud s J. Nečasovou se vydává na tenký led, pokud chce připustit jako důkaz, zřejmě nezákonně provedené policejní odposlechy. Zajímalo by mě na základě jakého soudního příkazu a na základě čeho byla Jana Nečasová v roce 2012 odposlouchávána.

Zkrátka si myslím, že celá věc je již  trapná.  A prestiži české soudní soustavy neprospěje, pokud  manželka bývalého premiéra dostane nepodmíněný trest v jedné i druhé kauze. Z toho by totiž  logicky vyplynulo, že by měl být stíhán za křivé svědectví také bývalý premiér. A to už po těch letech opravdu, ale opravdu nemá žádný smysl...

Jiří Paroubek

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Jiří Paroubek 

26. února 2023
V minulém týdnu byla na Městském soudu v Praze zaregistrována občanská iniciativa (spolek) Nespokojení, z. s.

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%