Svátek má: Marián

Komentáře

Jak jsem řídil vládu a ČSSD s R. Janouškem

Mladá fronta již od časů mládežnických novin za doby komunistického režimu byla v předních řadách budovatelů nového řádu. Stejně bojovně dnes buduje kapitalismus a jeho morálku.


Od té doby setrvale pokračuje ve zveřejňování zásadně jen pravdivých a zcela z více zdrojů potvrzených informací. Prostě jako správný český Guardian, který už dnes strčí do kapsy.

A tak se dnes konečně česká veřejnost dozvídá, a to z pera nejserioznějšího novináře světa J. Kmenty, kdo je vlastně politickým architektem mých fenomenálních úspěchů coby předsedy vlády v letech 2005 – 2006 a jako předsedy ČSSD až do mého odchodu z funkce v červnu 2010.

R. Janoušek byl v Úřadu vlády mým neformálním poradcem pro ekonomiku. Připomenu, že Česká republika zaznamenávala tehdy růst 7% a 6%. Rostly reálné mzdy a reálné důchody. A právě R. J. mně poradil vytvořit v obou letech ohromnou rozpočtovou rezervu 92 mld. Kč, která pomohla o pár let později ministru financí Kalouskovi stát se nejlepším ministrem financí světa. Romana, převlečeného za tlumočnici, jsem měl s sebou v prosinci 2005, kdy se nám společně podařilo nabídkami, které nešlo odmítnout, zpacifikovat T. Blaira i J. Barrosa najednou, aby ČR získala, pokud jde o evropské fondy, nejvíce peněz ze všech 27 zemí EU. Díky, Romane.

R. Janoušek mně v letech 2005 – 2010 významně pomohl politickými radami v tom, aby se ČSSD z vysmívané strany, kterou při mém příchodu do vysoké politiky v dubnu 2005 byla, stala v krátké době nejsilnější politickou stranou v zemi. Bez znalosti interních informací z okolí M. Topolánka a P. Béma by to přece nešlo. Zejména před krajskými a senátními volbami v roce 2008 to příkladně šlapalo a výsledek se dostavil sám. Díky, Romane.

Pan Kmenta je dnes zcela a úplně nezávislý novinář, kterého platí pan A. Babiš, a to mu také dává punc neohroženého a zcela nezkorumpovaného bojovníka za pravdu a spravedlnost. Moc si ho vážím! Jsem rád, že také J. Tvrdík si vzpomíná na virtuální schůzky s R. Janouškem v letech 2004 – (červen) 2010, které se neuskutečnily. Za ta léta se totiž uskutečnilo jedno jediné mé setkání s R. Janouškem, které ovšem nezajišťoval J. Tvrdík, ale někdo jiný. Právě proto, že vím, jaký je J. Tvrdík brebta, který by to mohl vyslepičit ještě před volbami.

Jiří Paroubek


Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Cesta ke společnému postupu levice ve volbách

Jiří Paroubek 

26. února 2023
V minulém týdnu byla na Městském soudu v Praze zaregistrována občanská iniciativa (spolek) Nespokojení, z. s.

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%