Svátek má: Kvido

Komentáře

Fake news ČT v přímém přenosu

Včera odpoledne jsem si na chvíli pustil ČT24 a viděl jsem, jako obvykle korektního redaktora Takáče, kterak se táže krásné mladé Ukrajinky, která žije v Chersonu.

Je to město, ze kterého pochází a v Praze studuje na Karlově univerzitě. Mluvila krásně česky a měla několik zajímavých sdělení. Jedna řekla, že ruští vojáci rozehnali střelbou akci Ukrajinců, kteří protestovali proti ruské okupaci. Přičemž byli čtyři zraněni. Zprávu sice nelze ověřit, ale řekněme, že je pravdivá.

Na otázku Takáče, jak je ve městě řešeno zásobování, mladá dáma sdělila, že to sice není nijak dokonalé, ale je možné si koupit základní potraviny i když výběr není takový, jaký by si jistě přála. Jinak řečeno, ruská „okupační správa“ zajišťuje zásobování tříset tisícového města v ústí Dněpru.Ve stejnou dobu, kdy probíhal tento rozhovor, jsem se z lišty v ČT24 dozvěděl, že prý v městě Cherson dochází k humanitární katastrofě, tedy alespoň podle vyhlášení vládních úřadů v Kyjevě. Tak co je vlastně pravda?

Humanitární katastrofa by byla, kdyby lidé neměli co jíst, nebyla zajištěna ve městě voda, elektřina apod..  To vše zřejmě v Chersonu zajištěno je, jinak by ukrajinská slečna, ostatně nijak nakloněná Rusům, toto ráda sdělila.


Takže Česká televize má takové malé fake news, ze kterého se usvědčila v přímém přenosu.

Jiří Paroubek

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%