Svátek má: Igor

Komentáře

Ladislav Jakl

politik a žurnalista

Česko půjde před evropský soud!

V záplavě informací o tom, že Evropská komise posílá Maďarsko před soud, zcela zanikla zpráva, která se nás týká daleko víc. Před Soudní dvůr EU totiž půjde i Česko.


Ano, je to tak. Evropská komise včera v tichosti podpořila návrh, aby Česká republika stanula před Soudním dvorem Evropské unie. Důvod je zcela zásadní a můžeme být rádi, že u toho soudu nejsme už tak rok.

Tím důvodem je zlomyslné a hrubě proti duchu integrace směřující rozkopání Evropské třídy v Praze pod velmi průhlednou záminkou stavby metra. Evropská komise se právem ptá: proč nebyla raději rozkopána Americká ulice? Nebo Čínská?

Rozkopání Evropské třídy neuniklo těm pozornějším a uvědomělejším Evropanům žijícím v Praze. Proslýchá se, že na pražskou špatnost upozornilo Evropskou komisi svým naléhavým dopisem 99 aktivistů v čele s trojicí Liška, Rouček a Pehe.

Tito zodpovědní internacionalisté se již nemohli dívat na to, tak je v Praze tupen symbol jednoty evropského lidu. Velmi správně si všimli, že Evropská třída směřuje k oknu do Evropy, tedy k Ruzyňskému letišti, a že její rozkopání má evidentně za cíl uvrhnout Česko do izolace.

Jistě také není náhodou, že po Evropské třídě se z letiště jezdí k Pražskému hradu. Proč hloubí Hrad příkopy, proč se odděluje od kontinentu příkladné prosperity a stability, jakým dnes Evropa díky své unifikaci a společné měně je? Jaké temné pikle euroskeptiků za tím stojí?

Na tyto a další otázky nyní odpoví soud. Věřme, že bude spravedlivý a že viníci budou přísně potrestáni. Brusel si rozvracet nedáme.

Ladislav JaklMyslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%