Svátek má: Medard

Komentáře

Bezprecedentní politický útok kardinála Duky

Katolicko-konzervativní síly přecházejí v horkém létě do ofenzívy. V sázce není nic víc a nic méně nežli osud církevních restitucí. Česká katolická církev dnes v duchu svých nejhorších tradic ústy svého nejvyššího pastýře kardinála Duky zaútočila na ČSSD.


Ne, že by si ČSSD kritiku v obecných ani v jiných věcech nezasloužila. Tu za oportunismus, s nímž opouští své volební sliby (financování sportu, zdravotnictví atd.), za zbabělost (v kauze D. Ratha se neodvážila ani špitnout), za korupci v krajích (zejména pokud jde o Ústecký kraj, kdy hraje vedení ČSSD roli hluchého a slepého) atd.

Kardinál Duka si dovolil velmi agresivně napadnout politickým útokem jednu z demokratických politických stran. To je něco, čeho se katolický prelát za celou existenci samostatné republiky od roku 1918 neodvážil.

Sociální demokracie přitom kromě verbálního útoku na církevní restituce a doprovodné slovní pyrotechniky neučinila žádný konkrétní čin či příslib, jak bude tuto věc řešit v budoucnu, pokud vláda v září prosadí přijetí zákona o církevních restitucích v současném pojetí.

Národní socialisté jasně dnes říkají, že pokud budou mít vliv po volbách v roce 2014 na příští vládu, tak:

1) budou usilovat o přepracování všech smluv státu s církvemi ve věci dnešních reparací a předání veřejného majetku církvím, především pak s církví katolickou,
2) pokud církve nepřistoupí na jiné odpovídající řešení podle rozpočtových možností státu, budou národní socialisté ve vládě a parlamentu prosazovat zastavení veškerých dotací ze státního rozpočtu na rekonstrukci církevních památek a dále zmrazení, případně podstatné snížení rozpočtových prostředků státu určených na platy duchovenstva a jiné výdaje církvím.
 
Připomínám také, že všechny prodeje nemovitého majetku uskutečněné církvemi ode dne platnosti zákona prosazeného pravicovou vládou budou podléhat dani z prodeje nemovitosti, od které chce Nečasův kabinet církve velkoryse osvobodit!
 
Národní socialisté vyzývají kardinála Duku, aby nepodléhal záchvatům chamtivosti a aby si připomínal slova zvěčnělého kardinála Tomáška, který se v roce 1991 po předání 160 církevních objektů státem, především katolické církvi, vyjádřil takto: "Toto je poslední požadavek, který katolická církev vznáší".
 
Jiří Paroubek
 

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%