Svátek má: Jeroným

Komentáře

Až naše holé zadky v nás probudí touhu po svobodě.

Nevěřím, že hlavním důvodem společenských změn v naší zemi byla touha po svobodě – což se obecně hlásá.

Na míru nesvobody v osmdesátých létech jsme si většinou zvykli, a i když se svoboda stala nejčastějším slovem na plakátech, myslím, že nejsilnějším motorem k tomu, že jsme se, snad jako poslední, připojili k bourání socialismu, byla pro většinu touha mít se lépe. Kdybychom před cca 30 léty nejvíc toužili po svobodě, tak bychom si ji dnes nenechali tak snadno brát! Tenkrát vládnoucí strana nemajíc podporu ani mezi svými členy soustředila své úsilí na to, aby nedošlo k účtování a zúčtování. To se povedlo. Masa máslem pomazaných hlav byla příliš početná. Toto, a skutečnost, že startovní čára ke kapitalismu byla pro její příslušníky ovládající ekonomiku naší země zcela jinde, než pro plebejce, umožnilo téměř bezkonfliktní zrození „nových kapitalistů“. Možná, že u některých z nich byla na počátku i nějaká sociální citlivost, ale ta se během boje o mamon většinou vytratila.Zrušení překážek pro soukromé podnikání pak vytvořilo stav podobný „zlaté horečce“. Těmto hospodářským proměnám však scházel duchovní rámec. Budovatelské nadšení s vizí lepšího, marxisticky myslícího člověka a spravedlivého světa zničila realita. Nová obecná hesla o svobodě, pravdě a lásce byla příliš široká. Návrat od internacionalismu k národním tradicím a křesťanskému odkazu nikdo moc nehledal, naopak duchovní náplní se má stát znovu multikulturní duchovní guláš, přitom není jasné, co vlastně zbylo z evropských kulturních a duchovních hodnot. Není divu, že se Evropou v této duchovní bezradnosti úspěšně šíří islám. Já nevidím nikde dostatek státnické vůle, která by chtěla a dokázala tomuto procesu čelit. Všude jen odevzdanost až podpora. Evropa odložila kříž, ale nic jiného nepozvedla. Evropané řeší desítky pohlaví, otrokářství a rasismus pra-pra-předků a znovu sní o tom, že poručí větru, dešti, Číňanům, Rusům, a že za sebou seřadí celý svět k pochodu za naší představou štěstí. A takové cíle přece stojí za trochu svobody!!!

Bojím se, že chování naší ani evropské vlády, zavádění cenzury, a omezování ani likvidace našich svobod nás proti jejich počínání ze židlí nezvedne. Až pád do chudoby. Až s holými zadky začneme znovu bojovat o své svobody!
    
Karel Petřík

Deset tisíc ?!?! – nespokojenců zaplnilo Václavák

Deset tisíc ?!?! – nespokojenců zaplnilo Václavák

Karel Petřík 

18. září 2023
Toto množství demonstrantů svolaných předsedou neznámé strany PRO dokázalo zaplnit Václavák.

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%