Svátek má: Bernard

Zprávy

Velikost textu:

Saakašvili chce odletět do Gruzie, tam ho čeká sbírka kravat a vězení

Saakašvili chce odletět do Gruzie, tam ho čeká sbírka kravat a vězení

Bývalý gruzínský prezident a šéf Výkonného výboru ukrajinských reforem Michail Saakašvili ujišťuje, že tuto sobotu odletí do Tbilisi , a to navzdory skutečnosti, že tam může být zatčen.

Michail Saakašvili
28. září 2021 - 10:30

Na svém účtu na sociální síti poslal zprávu svým krajanům a ukázal letenku na let Kyjev - Tbilisi. Politik očekává, že na letiště v Tbilisi přiletí večer 2. října, kdy budou dokončeny volby do orgánů místní samosprávy.

„Poté, co se zavřou volební místnosti, musíme všichni vyrazit do ulic měst a vesnic, abychom obhájili naše dosažené vítězství, takže se nemohu tomuto procesu vyhýbat. Večer 2. října budu v Tbilisi," říká bývalý gruzínský prezident.

Připomeňme, že loni v předvečer parlamentních voleb také slíbil, že poletí do Gruzie. Ale nikdy to neudělal a jeho strana prohrála volby.


Již dříve gruzínské úřady veřejně prohlásily, že pokud Michail Saakašvili dorazí do Gruzie, bude zatčen a odvezen do vězení. Gruzínský premiér  Irakli Garibashvili také slíbil, že mu předá „sbírku kravat“. Jak víte, v roce 2008 BBC ukázala záběry, jak Saakašvili žvýká kravatu při natáčení rozhovoru s ním. Během toho začal telefonovat, aniž by požádal, aby vypnuli kamery. Přitom stále žvýkal kravatu..

Gruzínská prokuratura obviňuje Michaila Saakašviliho z několika trestních případů, ve dvou z nich byl již v nepřítomnosti odsouzen.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)