Svátek má: Jeroným

Zprávy

Velikost textu:

Danilov: Kdyby byla možnost, tak Krymský most už dávno zničíme

Danilov: Kdyby byla možnost, tak Krymský most už dávno zničíme

Rusko reagovalo na nedávné hrozby ukrajinských ozbrojených sil ohledně možného útoku na Krymský most, který spojuje poloostrov se zbytkem země.

Krymský most
22. dubna 2022 - 07:20

„Taková prohlášení nejsou ničím menším než oznámením možného teroristického činu. To je nepřijatelné. Je zde mnoho známek činů, které podléhají právnímu ověření a následnému trestu," řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Prohlášení přichází poté, co Alexej Danilov, tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny, řekl, že Kyjev, pokud bude mít šanci, by zaútočil na Krymský most již dávno a že jeho síly by tak učinily, pokud by to bylo možné.

„Kdybychom měli příležitost to udělat, už bychom to udělali. Pokud bude příležitost to udělat, určitě to uděláme," odpověděl Danilov v rozhovoru pro Radio NV na otázku, zda by Ukrajina mohla zaútočit na Krymský most, protože se využívá k zásobování a posílání posil.

Bývalý ruský prezident a současný šéf Rady národní bezpečnosti Dmitrij Medveděv také reagoval na hrozbu tím, že na svém kanálu Telegram napsal, že „jeden z tvrdohlavých ukrajinských bossů mluvil o nutnosti udeřit na krymský most. Doufám, že chápou, jaká odplata by na ně čekala."


Stavba krymského mostu začala v roce 2016, dokončena byla o dva roky později. Mnohomiliardový infrastrukturní projekt spojuje Krymský poloostrov s Krasnodarským krajem na jihozápadě Ruska. Se svými 19 km je nejdelším mostem v Evropě a Rusko jej využívalo k přepravě obrněných vozidel do jižních oblastí Ukrajiny uprostřed probíhající vojenské operace.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)

43 - 9274490247 / 0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ6201000000439274490247 
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%