Svátek má: Vladislav

Zprávy

Velikost textu:

Zoufalý občan píše Seehoferovi: Musím kvůli migrantům spát pod mostem?

Zoufalý občan píše Seehoferovi: Musím kvůli migrantům spát pod mostem?

Německý ministr vnitra Horst Seehofer dostal dopis od neznámého zoufalého občana. Dopis zveřejnil německý web Jouwatch.

Horst Seehofer, německý ministr vnitra
24. září 2018 - 03:20

Vážený pane Seehofere,

Především bych vám chtěl poděkovat za váš závazek vůči Německu, doufám, že se toho budete držet. Jste  naše jediná naděje.

Prosím, odpusťte mi, že chci zůstat anonymní. Důvod: Nechci být hanoben jako nacista a nechci ztratit svůj byt....

O mně: Žiju už 11 let v hesenském městečku, předtím  jsem byl projektový manažer v Londýně ve společnosti s velkým americkým podílem. Kvůli vážné nemoci jsem nyní odkázán na podporu a čekám na odchod do důchodu, který zatím nebyl schválen. Obytný dům, kde bydlím, má 6 bytů, bydlím na 39 metrech čtverečních.

Před dvěma lety byl můj pronajímatel nepříjemný a požádal mě o zrušení mého nájemního vztahu. Pronajímá stále více bytů osobám z Kamerunu a Somálska, žadatelům o azyl nebo osobám, které zde migrují. Najednou je možné, aby mladý 20letý muž zaplatí za 65 nebo 70 čtverečních metrů 800 euro. Už léta dobrovolně pracuji v sociálních poradnách a mám spolehlivé  informace .

Po ročním relativním klidu se od roku 2018 začaly dít věci přímo v domě. Zpočátku zde najednou žilo mnohem víc lidí, než bylo oznámeno. Žili v suterénu bez hygienických zařízení atd. Můj otec chtěl jednoho dne ze svého sklepu něco odnést, ale našel zde jenom  nesnesitelný zápach. Každý den je zápach z jídla v celém domě, to si nedokážete ani představit. A tento den a noc. Dnes to bylo znovu: šel jsem ráno od vážně nemocné matky, ošetřit ji. Od 7 hodin ráno v hluku. Minulý víkend se zde potkalo 30 lidí! Kamerunci před domem.

Muž ze Somálska zde provozuje úspěšně obchod s drogami, každý víkend přijíždějí  jiní Afričané se silnými  automobily z Frankfurtu a Offenbachu, poté je testováno zboží před domem, který je potom celý zakouřený.


Otázka je nyní k vám: co můžu dělat, kam mám jít? Můj pronajímatel se pravděpodobně více zajímá o změny nájemců, protože pro žadatele o azyl neexistují žádná omezení. Nemohu se bránit podle zákona o pronájmu. Neexistuje žádná alternativa? Bude to ještě horší? Musím žít u svých rodičů, abych o ně postaral.

Můžu jít pod most? Omlouvám se, shromažďuji dobrovolníky pro pouliční anděly v Hanauském oblečení, vím, o čem mluvím. Sám víte, proč máme nedostatek bytů: kvůli migrantům. Jako těžce zdravotně postižená osoba, která se stará o své staré, nemocné rodiče, musím nyní soutěžit s mladými, zdravými migranty? Už to nemůžu dělat!

Moji přátelé, včetně PvD (Police Headquarters), to už anonymně oznámili tisku, protože mi nechtějí ublížit. Dávám přednost tomu, abych zůstal anonymní, protože jinak bych byl vyhozen z bytu  nebo by mě mí levicoví sousedé označili jako nacistu.

Je to stejná země, ve které jsem se narodil?  Víte, co bych chtěl : aby vy nebo paní Merkelová jste prožili v tomto domě alespoň neděli . Děkuji za váš čas…

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)